Αυτός ήταν Απόλλωνας απο τα παλιά… εύκολα 3-1 τον Ορφέα Ξάνθης!

Αυτός ήταν Απόλλωνας απο τα παλιά... εύκολα 3-1 τον Ορφέα Ξάνθης!

Post Match SSN | ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ 3-1

Ο Απόλλωνας Παραλιμνίου θύμισε τον περσινό καλό εαυτό του και κατάφερε να επικρατήσει εύκολα του Ορφέα Ξάνθης, παίζοντας κατά διαστήματα ωραίο ποδόσφαιρο, πετυχαίνοντας και 3 τέρματα. Η νίκη αυτή, αποτελεί «γιατρικό» για τον πληγωμένο εγωισμό των παικτών του Παύλου Δημήτριου, που έστειλαν αυτή την Κυριακή τους φιλάθλους τους ευχαριστημένους σπίτι τους.

ΤΟ ΜΑΤΣ:

Ο Απόλλωνας μπήκε πιο δυνατά στην αναμέτρηση και κατάφερε να πάρει τα ηνία του αγώνα από νωρίς, χωρίς όμως να χάσει κάποια αξιόλογη ευκαιρία στο πρώτο δεκάλεπτο. Η εδαφική υπέροχη της Σερραϊκής ομάδας, καρποφόρησε στο 18ο λεπτό όταν ο Λιάρας με ωραία ατομική προσπάθεια νίκησε τον τερματοφύλακα Ρούφο και άνοιξε το σκορ. Οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι του Παύλου Δημητρίου ήταν καταιγιστικοί και κατάφεραν με το ξεκίνημα να σημειώσουν αλλά δυο γκολ με τον Ζυγκερίδη στο 54’ και το 61’ δίνοντας έτσι διαστάσεις θριάμβου στη νίκη που ερχόταν… Ο Ορφέας το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει το σκορ σε 3-1 με τον Καραγκιόζη και από εκεί και πέρα αρκέστηκε σε μια φλύαρη υπέροχη.

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΓΩΝΑ:

Γήπεδο Παραλιμνίου: Απόλλων Παραλιμνίου – Ορφέας Ξάνθης
Διαιτητής: Μαυρίδης – Βοηθοί: Δεμερτζής, Μίλτσης (ΕΠΣ Πέλλας)

Απόλλων Παραλιμνίου (Δημητρίου): Γουναρίδης, Τριανταφύλλου Δ., Τάκας, Κουτζαβασίλης, Μερετζιώτης, Τριανταφύλλου Κ., Λιάρας, Δέντσας, Ζυγκερίδης, Καριοφύλλης Β., Λαζαρίδης.

Αναπληρωματικοί: Μαυρομάτης, Κεχαγιάς, Τσαούσης, Σαββίδης, Μπονέρης, Καριοφυλλης Ι., Παναγιωτίδης.

Ορφέας Ξάνθης (Χατζημεστής): Ρούφος, Τζαμπάζ, Κατρανίτσας, Χσάνογλου, Μπουνταγκίδης, Μαυρόπουλος, Καραγκιόζης Β., Πασχαλάκης, Ξαντινίδης, Χαλήλ, Καραγκιόζης Γ.

Αναπληρωματικοί: Καλλίδης, Ζυγκολάρι, Χατζήπαπας, Μαυρόπουλος, Τσιτάκ, Μπαϊρακτάρ, Βουλγαρίδης.

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ:

18′ ΓΚΟΛ! 1-0: Ανοίγουν το σκορ οι γηπεδούχοι με ατομική ενέργεια του Λιάρα που με ωραίο τελείωμα έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του κόντρα στον Ορφέα Ξάνθης.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ 1-0

54′ ΓΚΟΛ! 2-0: Διπλασιάζει τα τέρματα του ο Απόλλωνας κόντρα στον Ορφέα στο 54′ όταν μετά απο σέντρα του Λιάρα ο Ζυγκερίδης με σουτ έκανε το 2-0

61′ ΓΚΟΛ! 3-0: Σκοράρει εκ νέου ο Ζυγκερίδης για τον Απόλλωνα που κάνει το 3-0 απέναντι στον Ορφέα Ξανθης, με της απουσίες της ξανθιώτικης ομάδας να είναι εμφανής

69′ ΓΚΟΛ! 3-1: Μειώνει στο 69′ ο Ορφέας Ξάνθης, με το σουτ του Γιάννη Καραγκιόζη να καταλήγει στα δίχτυα Γουναρίδη που πάντως δεν έκανε καλή εκτίμηση της φάσης