Nίκη για την Σκοτούσα στο Χαρωπό – Ισοπαλία “δώρο” σε Serres 1800 στο Νεοχώρι

Nίκη για την Σκοτούσα στο Χαρωπό - Ισοπαλία "δώρο" σε Serres 1800 στο Νεοχώρι

Πέρα από την Επίλεκτη Κατηγορία, υπήρχε δράση και στις υπόλοιπες και με ενδιαφέροντα μάλιστα ματς, τόσο στην Ανώτερη, όσο και στην Β΄ Κατηγορία.

Στον α΄ όμιλο της Ανώτερης, η πρωτοπόρος Σκοτούσα πέρα και από το Χαρωπό νικηφόρα, κερδίζοντας με 0-1 χάρη στο γκολ του Τσερμεντζέλη στο 74΄, πήγε στο +8 για την ώρα από την 2η θέση και περιμένει τα υπόλοιπα αποτελέσματα την Κυριακή. Στον άλλο αγώνα το Καπνόφυτο όπως αναμενόταν κέρδισε εύκολα με 4-0 το Βαλτερό.

Στον β΄ όμιλο της Ανώτερης το ντέρμπι στο Νεοχώρι ανάμεσα στον Αστέρα και την Κάτω Καμήλα έληξε ισόπαλο χωρίς γκολ, με τους γηπεδούχους να θεωρούνται “αδικημένοι” από το αποτέλεσμα αφού είχαν δύο δοκάρια και ακόμη δύο πολύ καλές ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη, ωστόσο παραμένουν πάντα στην 1η θέση. Βέβαια αυτό το αποτέλεσμα το εκμεταλλεύτηκε η Serres 1800 που κέρδισε με 3-0 το Ροδολίβος με χατ-τρικ του Κουκούτση που έφτασε τα 16 γκολ και μπήκε σφήνα προσπερνώντας την Δόξα και ανεβαίνοντας στην 2η θέση, ενώ μείωσε στο -2 από την κορυφή, την ώρα που το πρόγραμμα μοιάζει πλέον πιο βατό για τις ομάδες της κορυφής. Στα άλλα ματς η Κορμίστα κέρδισε εύκολα μέσα στους Επταμύλους με 0-4, με τους γηπεδούχους να είναι με το ένα πόδι στην Β΄ Κατηγορία, ενώ ο ΠΟΣ 2000 πήρε σπουδαίο διπλό μέσα στην Πρώτη με 1-2 και με ανατροπή με τα γκολ των Νταλίπ και Σοφιανού.

Στην Β΄ Κατηγορία, στο μοναδικό παιχνίδι του α΄ ομίλου το Ποντισμένο διέλυσε με 6-0 το Αχλαδοχώρι, ενώ στον β΄ όμιλο η Παλαιοκώμη έχασε και πάλι βαθμούς μένοντας στο 1-1 με τη Ν.Ζίχνη με τα γκολ να μπαίνουν γρήγορα στο ματς και η Οινούσα που κέρδισε με 0-1 στο Ψυχικό πλησίασε την 2η θέση στον έναν βαθμό, μία αγωνιστική πριν το φινάλε της κανονικής διάρκειας. Στα άλλα ματς Ηρακλής και Πεθελινός ήρθαν ισόπαλοι με 1-1 και έτσι οι θέσεις 5-6 που οδηγούν στα play off θα κριθούν στο φινάλε με την Πεπονιά να έχει 31 βαθμούς(5η θέση) μετά την ήττα της με 2-0 στην Μαυροθάλασσα.  ΔΕΙΤΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΔΩ

 

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΚΟΡΕΡΣ

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  21η αγωνιστική

ΧΑΡΩΠΟ – ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ                                          0 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 74΄ Τσερμεντζέλης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τζουμαλάκης – Πούλιος Ι. – Αναγνωστίδης

(15.00) ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ – ΒΑΛΤΕΡΟ                    4 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 25΄- 35΄  Κούρτογλου, 60΄ Αρμεν Προκ., 70΄Σεφέρογλου

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπαντή – Μαυρίδης – Γαβριήλ

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  21η αγωνιστική

ΝΕΟΧΩΡΙ ΣΕΡ. – ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ                    0 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δαουλτζής – Σώμης – Δουλγέρης

SERRES 1800 – ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ                                3 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ:  38΄- 80΄ – 88΄  Κουκούτσης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γκουγκούδης – Καμπαρντίνας – Σάκκος

ΠΡΩΤΗ – ΠΟΣ 2000                                              1 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 70΄ Κονδυλίδης   /   75΄ Νταλίπ, 78΄(πεν)  Σοφιανός

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρομμύδας – Τσίκου – Σαββάτης

ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ – ΚΟΡΜΙΣΤΑ                                 0 – 4 **

ΣΚΟΡΕΡ: 30΄ – 88΄  Βατίτσης Σπ., 47΄ Χατζηιορδανίδης, 70΄ Γιαριτζίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κεφαλάς – Τούτκας – Τρανούδης

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  17η αγωνιστική

ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ – ΑΧΛΑΔΟΧΩΡΙ                   6 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 14΄ Μπακάλης Αθ. Γεωργ., 18΄ Γκόγκος Δ., 60΄ – 62΄  Μπακάλης Π. Μαρ.,  65΄Μπακάλης Στ. Μαρ., 67΄ Μεσιούρης Στ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φράγκαλας Ρ. – Μπάρκας – Αρχοντογιάννης Χ.

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  21η αγωνιστική

ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ  – ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ                     1 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 17΄ Σφύρης   /   12΄ Μωυσίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαγής – Σεβοσλίδης – Βακουφτσής

ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΕΡ. – ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ                  1 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 70΄ Τερζής   /   83΄ (πεν) Τσιαμπάζης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γεωργίου – Καπρινιώτης – Κωνσταντινίδης

ΨΥΧΙΚΟ – ΟΙΝΟΥΣΑ                                      0 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 65΄ Χιτζίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καρασάββας – Κιοσσές Κ. – Παπαποστόλου

ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ – ΠΕΠΟΝΙΑ                  2 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 10΄ Αραμπατζής Χαρ., 22΄ Καλινικίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φραγκάκης – Βασιλόγλου – Τάλιου

 

 

 

Ημίχρονο *      –   τελικό αποτέλεσμα  **

Σάββατο  25 / 02 / 2018        ώρα  15.30

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  21η αγωνιστική

ΠΡΟΒΑΤΑΣ – ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Παυλίδου – Παπαποστόλου

ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ – ΚΕΡΚΙΝΗ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πετρίδης – Μαργαριτόπουλος – Στεργάκης

ΑΓΚΙΣΤΡΟ – ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τζουμαλάκης – Δουλγέρης – Παπαδόπουλος Δ.

(14.30) ΔΑΣΟΧΩΡΙ – ΑΝΩ ΠΟΡΡΟΪΑ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τρακαλιάνης – Πούλιος Ι. – Φράγκαλας Δ.

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ – ΧΡΙΣΤΟΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χαψάς – Παυλίδης – Ευθυμιάδης

 

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  21η αγωνιστική

ΟΡΕΙΝΗ – ΠΗΓΑΣΟΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρομμύδας – Βογιατζή – Τατούδης

Α.Ο. ΝΙΓΡΙΤΑΣ – ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Σάκκος – Σώμης

ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΣ – ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φράγκαλας Ρ. – Ντεμάϊ – Αχιλλεύς

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  17η αγωνιστική

ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ – ΛΕΟΝΤΕΣ ΣΕΡ.

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τάλιου – Λεοντής – Αλεξίου

ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΕΡ. – ΒΥΡΩΝΕΙΑ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παγωνάς – Καραμανίδης Σ.- Βουρλιάκης

ΑΜΜΟΥΔΙΑ – ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπαντή – Μπάρκας – Καραμανίδης Ι.

ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ – ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αρχοντογιάννης Χ. – Μαυρίδης – Κουρουζίδης

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  21η αγωνιστική

ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ – ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πούλιος  Α. – Μπάρμπας – Βασάκης

ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ – ΕΜΜ. ΠΑΠΑΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπομπόγιας -Αλεξιάδης – Κιοσσές Ι.

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο serressport.gr