Στο παρα ένα χάθηκε ο βαθμός για το Παραλίμνιο- Ήττα στο 89 απο το Νέστο!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ-ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 0-1

Ήττα στο παραένα για τον Απόλλωνα που ήταν μαχητικός απέναντι στο Νέστο αλλα έμεινε με το παράπονο αφόυ στο τέλος ο Μελισσόπουλος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 88’ έδωσε στο Νέστος μια μεγάλη νίκη και παρέμεινε ετσι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι ήταν κυρίαρχοι στον αγώνα στο πρώτο ημίχρονο και έχασαν καποιες ευκαιρίες για γκολ με τους Ζυγκερίδη και Όκαν να είναι οι μοιραίοι για τον Παύλο Δημητρίου αφού οι παικτες του, δεν εδωσαν το προβάδισμα στον Απόλλωνα και ταυτόχρονα την αποβολή του άγχους! Μετά το 25´ οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν το ματς και απάντησαν στις ευκαιρίες, με τον Σαββίδη όμως να είναι σε πολύ καλη μέρα και να λέει όχι στο γκολ, με το ημίχρονο να λήγει χωρις σκορ 0-0.

Στο β´ μέρος το Παραλίμνιο μπηκε πάλι δυνατά στο ματς και στο 60’ είχε ευκαιρία με τον Λιάρα και στη συνέχεια με τον Λαζαρίδη αλλά και τις δυο φορές, ενήργησε σωστά ο Χαραλαμπίδης. Στο 84’ σε φάουλ του Ν. Μελισσόπουλου που κέρδισε ο Παρουτσής, η μπάλα βρήκε το χέρι του Κ. Τριανταφύλλου. Δόθηκε πέναλτι και έγινε 0-1 με πέναλτι του Ν. Μελισσόπουλου, οπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Τη νίκη μετρίασε ο σοβαρός τραυματισμός του Φ. Τσαμπέγια(ήταν πάλι πολύ καλός) που μεταφέρθηκε στο γενικό νοσοκομείο Καβάλας με κάταγμα στον αστράγαλο.

Απόλλων Παραλιμνίου: Σαββίδης, Λιάρας, Τσαούσης 73` Τάκας, Κουτσαβασίλης, Μερεσιώτης, Δέντσας, Κ. Τριανταφύλλου, Οκάν 28` λ.τ Δ. Τριανταφύλλου, Ζυγκερίδης, Καριοφύλλης 46` λ.τ Κεχαγιάς, Λαζαρίδης 65` Γκόλιας.

Νέστος: Χαραλαμπίδης, Μαϊδανός, Αρετάς 89` Περσίδης, Ευθυμιάδης, Χούσινετς, Νύκταρης, Καθάριος, Φ. Τσαμπέγια 74` λ.τ Ν. Μελισσόπουλος, Γ, Τσαμπέγια, Α. Μελισσόπουλος, Μπέλιτς 78` Παρουτσής.