15η Αγωνιστική…το 2022 το ντέρμπι Πανσερραϊκού ΚΡΙ ΚΡΙ-Ικάρων στην Β΄ Εθνική

15η Αγωνιστική...το 2022 το ντέρμπι Πανσερραϊκού ΚΡΙ ΚΡΙ-Ικάρων στην Β΄ Εθνική

Η ΕΟΚ πραγματοποίησε την κλήρωση του πρωταθλήματος της Β΄ Εθνικής Ανδρών στο μπάσκετ, με τις δύο Σερραϊκές ομάδες να βρίσκονται στον 4ο όμιλο, που περιλαμβάνει 15 σωματεία. Το πρώτο Σερραϊκό ντέρμπι, έρχεται την τελευταία αγωνίστική του α’ γύρου…στις 23/1/2022 με γηπεδούχο τον Πανσερραϊκό-Κρι Κρι. Οι «ερυθρόλευκοι» αντιμετωπίζουν  στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος την ΧΑΝΘ στην Θεσσαλονίκη στις 10 Οκτωβρίου, ενώ οι «κυανοκίτρινοι» υποδέχονται την Ευκαρπία στο ΔΑΚ Σερρών.

Δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα του 4ου Ομίλου της Β’ Εθνικής Μπάσκετ Ανδρών:

1η Αγωνιστική – 10/10/21
ΓΑΣ Κομοτηνή – Αίας Ευόσμου
Ερμής Λαγκαδά – ΚΣ Γέφυρας
ΧΑΝΘ – Πανσερραϊκός
Ίκαροι Σερρών – ΠΣ Ευκαρπίας
ΜΕΝΤ – ΚΑΟΧ
Μαχητές Πειραματικό – ΑΟ Πολυγύρου
ΑΟ Αρετσού – Μακεδονικός
Ρεπό: Λεύκιππος Ξάνθης

2η Αγωνιστική – 17/10/21
Αίας Ευόσμου – Λεύκιππος Ξάνθης
ΚΣ Γέφυρας – ΓΑΣ Κομοτηνή
Πανσερραϊκός – Ερμής Λαγκαδά
ΠΣ Ευκαρπίας – ΧΑΝΘ
ΚΑΟΧ – Ίκαροι Σερρών
ΑΟ Πολυγύρου – ΜΕΝΤ
Μακεδονικός – Μαχητές Πειραματικό
Ρεπό: ΑΟ Αρετσού

3η Αγωνιστική – 24/10/21
Λεύκιππος Ξάνθης – ΚΣ Γέφυρας
ΓΑΣ Κομοτηνή – Πανσερραϊκός
Ερμής Λαγκαδά – ΠΣ Ευκαρπίας
ΧΑΝΘ – ΚΑΟΧ
Ίκαροι Σερρών – ΑΟ Πολυγύρου
ΜΕΝΤ – Μακεδονικός
Μαχητές Πειραματικό – ΑΟ Αρετσού
Ρεπό: Αίας Ευόσμου

4η Αγωνιστική – 31/10/21
Πανσερραϊκός – Λεύκιππος Ξάνθης
ΠΣ Ευκαρπίας – ΓΑΣ Κομοτηνή
ΚΑΟΧ – Ερμής Λαγκαδά
ΑΟ Πολυγύρου – ΧΑΝΘ
Μακεδονικός – Ίκαροι Σερρών
ΑΟ Αρετσού – ΜΕΝΤ
ΚΣ Γέφυρας – Αίας Ευόσμου
Ρεπό: Μαχητές Πειραματικό

5η Αγωνιστική – 07/11/21
Λεύκιππος Ξάνθης – ΠΣ Ευκαρπίας
ΓΑΣ Κομοτηνή – ΚΑΟΧ
Ερμής Λαγκαδά – ΑΟ Πολυγύρου
ΧΑΝΘ – Μακεδονικός
Ίκαροι Σερρών – ΑΟ Αρετσού
ΜΕΝΤ – Μαχητές Πειραματικό
Αίας Ευόσμου – Πανσερραϊκός
Ρεπό: ΚΣ Γέφυρας

6η Αγωνιστική – 14/11/21
ΚΑΟΧ – Λεύκιππος Ξάνθης
ΑΟ Πολυγύρου – ΓΑΣ Κομοτηνή
Μακεδονικός – Ερμής Λαγκαδά
ΑΟ Αρετσού – ΧΑΝΘ
Μαχητές Πειραματικό – Ίκαροι Σερρών
ΠΣ Ευκαρπίας – Αίας Ευόσμου
Πανσερραϊκός – ΚΣ Γέφυρας
Ρεπό: ΜΕΝΤ

7η Αγωνιστική – 21/11/21
Λεύκιππος Ξάνθης – ΑΟ Πολυγύρου
ΓΑΣ Κομοτηνή – Μακεδονικός
Ερμής Λαγκαδά – ΑΟ Αρετσού
ΧΑΝΘ – Μαχητές Πειραματικό
Ίκαροι Σερρών – ΜΕΝΤ
Αίας Ευόσμου – ΚΑΟΧ
ΚΣ Γέφυρας – ΠΣ Ευκαρπίας
Ρεπό: Πανσερραϊκός

8η Αγωνιστική – 28/11/21
Μακεδονικός – Λεύκιππος Ξάνθης
ΑΟ Αρετσού – ΓΑΣ Κομοτηνή
Μαχητές Πειραματικό – Ερμής Λαγκαδά
ΜΕΝΤ – ΧΑΝΘ
ΑΟ Πολυγύρου – Αίας Ευόσμου
ΚΑΟΧ – ΚΣ Γέφυρας
ΠΣ Ευκαρπίας – Πανσερραϊκός
Ρεπό: Ίκαροι Σερρών

9η Αγωνιστική – 05/12/21
Λεύκιππος Ξάνθης – ΑΟ Αρετσού
ΓΑΣ Κομοτηνή – Μαχητές Πειραματικό
Ερμής Λαγκαδά – ΜΕΝΤ
ΧΑΝΘ – Ίκαροι Σερρών
Αίας Ευόσμου – Μακεδονικός
ΚΣ Γέφυρας – ΑΟ Πολυγύρου
Πανσερραϊκός – ΚΑΟΧ
Ρεπό: ΠΣ Ευκαρπίας

10η Αγωνιστική – 12/12/21
Μαχητές Πειραματικό – Λεύκιππος Ξάνθης
ΜΕΝΤ – ΓΑΣ Κομοτηνή
Ίκαροι Σερρών – Ερμής Λαγκαδά
ΑΟ Αρετσού – Αίας Ευόσμου
Μακεδονικός – ΚΣ Γέφυρας
ΑΟ Πολυγύρου – Πανσερραϊκός
ΚΑΟΧ – ΠΣ Ευκαρπίας
Ρεπό: ΧΑΝΘ

11η Αγωνιστική – 19/12/21
Λεύκιππος Ξάνθης – ΜΕΝΤ
ΓΑΣ Κομοτηνή – Ίκαροι Σερρών
Ερμής Λαγκαδά – ΧΑΝΘ
Αίας Ευόσμου – Μαχητές Πειραματικό
ΚΣ Γέφυρας – ΑΟ Αρετσού
Πανσερραϊκός – Μακεδονικός
ΠΣ Ευκαρπίας – ΑΟ Πολυγύρου
Ρεπό: ΚΑΟΧ

12η Αγωνιστική – 22/12/21
Ίκαροι Σερρών – Λεύκιππος Ξάνθης
ΧΑΝΘ – ΓΑΣ Κομοτηνή
ΜΕΝΤ – Αίας Ευόσμου
Μαχητές Πειραματικό – ΚΣ Γέφυρας
ΑΟ Αρετσού – Πανσερραϊκός
Μακεδονικός – ΠΣ Ευκαρπίας
ΑΟ Πολυγύρου – ΚΑΟΧ
Ρεπό: Ερμής Λαγκαδά

13η Αγωνιστική – 09/01/22
Λεύκιππος Ξάνθης – ΧΑΝΘ
ΓΑΣ Κομοτηνή – Ερμής Λαγκαδά
Αίας Ευόσμου – Ίκαροι Σερρών
ΚΣ Γέφυρας – ΜΕΝΤ
Πανσερραϊκός – Μαχητές Πειραματικό
ΠΣ Ευκαρπίας – ΑΟ Αρετσού
ΚΑΟΧ – Μακεδονικός
Ρεπό: ΑΟ Πολυγύρου

14η Αγωνιστική – 16/01/22
Ερμής Λαγκαδά – Λεύκιππος Ξάνθης
ΧΑΝΘ – Αίας Ευόσμου
Ίκαροι Σερρών – ΚΣ Γέφυρας
ΜΕΝΤ – Πανσερραϊκός
Μαχητές Πειραματικό – ΠΣ Ευκαρπίας
ΑΟ Αρετσού – ΚΑΟΧ
Μακεδονικός – ΑΟ Πολυγύρου
Ρεπό: ΓΑΣ Κομοτηνή

15η Αγωνιστική – 23/01/22
Λεύκιππος Ξάνθης – ΓΑΣ Κομοτηνή
Αίας Ευόσμου – Ερμής Λαγκαδά
ΚΣ Γέφυρας – ΧΑΝΘ
Πανσερραϊκός – Ίκαροι Σερρών
ΠΣ Ευκαρπίας – ΜΕΝΤ
ΚΑΟΧ – Μαχητές Πειραματικό
ΑΟ Πολυγύρου – ΑΟ Αρετσού
Ρεπό: Μακεδονικός

16η Αγωνιστική – 30/01/22
Αίας Ευόσμου – ΓΑΣ Κομοτηνή
ΚΣ Γέφυρας – Ερμής Λαγκαδά
Πανσερραϊκός – ΧΑΝΘ
ΠΣ Ευκαρπίας – Ίκαροι Σερρών
ΚΑΟΧ – ΜΕΝΤ
ΑΟ Πολυγύρου – Μαχητές Πειραματικό
Μακεδονικός – ΑΟ Αρετσού
Ρεπό: Λεύκιππος Ξάνθης

17η Αγωνιστική – 06/02/22
Λεύκιππος Ξάνθης – Αίας Ευόσμου
ΓΑΣ Κομοτηνή – ΚΣ Γέφυρας
Ερμής Λαγκαδά – Πανσερραϊκός
ΧΑΝΘ – ΠΣ Ευκαρπίας
Ίκαροι Σερρών – ΚΑΟΧ
ΜΕΝΤ – ΑΟ Πολυγύρου
Μαχητές Πειραματικό – Μακεδονικός
Ρεπό: ΑΟ Αρετσού

18η Αγωνιστική – 13/02/22
ΚΣ Γέφυρας – Λεύκιππος Ξάνθης
Πανσερραϊκός – ΓΑΣ Κομοτηνή
ΠΣ Ευκαρπίας – Ερμής Λαγκαδά
ΚΑΟΧ – ΧΑΝΘ
ΑΟ Πολυγύρου – Ίκαροι Σερρών
Μακεδονικός – ΜΕΝΤ
ΑΟ Αρετσού – Μαχητές Πειραματικό
Ρεπό: Αίας Ευόσμου

19η Αγωνιστική – 20/02/22
Λεύκιππος Ξάνθης – Πανσερραϊκός
ΓΑΣ Κομοτηνή – ΠΣ Ευκαρπίας
Ερμής Λαγκαδά – ΚΑΟΧ
ΧΑΝΘ – ΑΟ Πολυγύρου
Ίκαροι Σερρών – Μακεδονικός
ΜΕΝΤ – ΑΟ Αρετσού
Αίας Ευόσμου – ΚΣ Γέφυρας
Ρεπό: Μαχητές Πειραματικό

20η Αγωνιστική – 27/02/22
ΠΣ Ευκαρπίας – Λεύκιππος Ξάνθης
ΚΑΟΧ – ΓΑΣ Κομοτηνή
ΑΟ Πολυγύρου – Ερμής Λαγκαδά
Μακεδονικός – ΧΑΝΘ
ΑΟ Αρετσού – Ίκαροι Σερρών
Μαχητές Πειραματικό – ΜΕΝΤ
Πανσερραϊκός – Αίας Ευόσμου
Ρεπό: ΚΣ Γέφυρας

21η Αγωνιστική – 06/03/22
Λεύκιππος Ξάνθης – ΚΑΟΧ
ΓΑΣ Κομοτηνή – ΑΟ Πολυγύρου
Ερμής Λαγκαδά – Μακεδονικός
ΧΑΝΘ – ΑΟ Αρετσού
Ίκαροι Σερρών – Μαχητές Πειραματικό
Αίας Ευόσμου – ΠΣ Ευκαρπίας
ΚΣ Γέφυρας – Πανσερραϊκός
Ρεπό: ΜΕΝΤ

22η Αγωνιστική – 13/03/22
ΑΟ Πολυγύρου – Λεύκιππος Ξάνθης
Μακεδονικός – ΓΑΣ Κομοτηνή
ΑΟ Αρετσού – Ερμής Λαγκαδά
Μαχητές Πειραματικό – ΧΑΝΘ
ΜΕΝΤ – Ίκαροι Σερρών
ΚΑΟΧ – Αίας Ευόσμου
ΠΣ Ευκαρπίας – ΚΣ Γέφυρας
Ρεπό: Πανσερραϊκός

23η Αγωνιστική – 20/03/22
Λεύκιππος Ξάνθης – Μακεδονικός
ΓΑΣ Κομοτηνή – ΑΟ Αρετσού
Ερμής Λαγκαδά – Μαχητές Πειραματικό
ΧΑΝΘ – ΜΕΝΤ
Αίας Ευόσμου – ΑΟ Πολυγύρου
ΚΣ Γέφυρας – ΚΑΟΧ
Πανσερραϊκός – ΠΣ Ευκαρπίας
Ρεπό: Ίκαροι Σερρών

24η Αγωνιστική – 27/03/22
ΑΟ Αρετσού – Λεύκιππος Ξάνθης
Μαχητές Πειραματικό – ΓΑΣ Κομοτηνή
ΜΕΝΤ – Ερμής Λαγκαδά
Ίκαροι Σερρών – ΧΑΝΘ
Μακεδονικός – Αίας Ευόσμου
ΑΟ Πολυγύρου – ΚΣ Γέφυρας
ΚΑΟΧ – Πανσερραϊκός
Ρεπό: ΠΣ Ευκαρπίας

25η Αγωνιστική – 03/04/22
Λεύκιππος Ξάνθης – Μαχητές Πειραματικό
ΓΑΣ Κομοτηνή – ΜΕΝΤ
Ερμής Λαγκαδά – Ίκαροι Σερρών
Αίας Ευόσμου – ΑΟ Αρετσού
ΚΣ Γέφυρας – Μακεδονικός
Πανσερραϊκός – ΑΟ Πολυγύρου
ΠΣ Ευκαρπίας – ΚΑΟΧ
Ρεπό: ΧΑΝΘ

26η Αγωνιστική – 10/04/22
ΜΕΝΤ – Λεύκιππος Ξάνθης
Ίκαροι Σερρών – ΓΑΣ Κομοτηνή
ΧΑΝΘ – Ερμής Λαγκαδά
Μαχητές Πειραματικό – Αίας Ευόσμου
ΑΟ Αρετσού – ΚΣ Γέφυρας
Μακεδονικός – Πανσερραϊκός
ΑΟ Πολυγύρου – ΠΣ Ευκαρπίας
Ρεπό: ΚΑΟΧ

27η Αγωνιστική – 17/04/22
Λεύκιππος Ξάνθης – Ίκαροι Σερρών
ΓΑΣ Κομοτηνή – ΧΑΝΘ
Αίας Ευόσμου – ΜΕΝΤ
ΚΣ Γέφυρας – Μαχητές Πειραματικό
Πανσερραϊκός – ΑΟ Αρετσού
ΠΣ Ευκαρπίας – Μακεδονικός
ΚΑΟΧ – ΑΟ Πολυγύρου
Ρεπό: Ερμής Λαγκαδά

28η Αγωνιστική – 20/04/22
ΧΑΝΘ – Λεύκιππος Ξάνθης
Ερμής Λαγκαδά – ΓΑΣ Κομοτηνή
Ίκαροι Σερρών – Αίας Ευόσμου
ΜΕΝΤ – ΚΣ Γέφυρας
Μαχητές Πειραματικό – Πανσερραϊκός
ΑΟ Αρετσού – ΠΣ Ευκαρπίας
Μακεδονικός – ΚΑΟΧ
Ρεπό: ΑΟ Πολυγύρου

29η Αγωνιστική – 27/04/22
Λεύκιππος Ξάνθης – Ερμής Λαγκαδά
Αίας Ευόσμου – ΧΑΝΘ
ΚΣ Γέφυρας – Ίκαροι Σερρών
Πανσερραϊκός – ΜΕΝΤ
ΠΣ Ευκαρπίας – Μαχητές Πειραματικό
ΚΑΟΧ – ΑΟ Αρετσού
ΑΟ Πολυγύρου – Μακεδονικός
Ρεπό: ΓΑΣ Κομοτηνή

30η Αγωνιστική – 01/05/22
ΓΑΣ Κομοτηνή – Λεύκιππος Ξάνθης
Ερμής Λαγκαδά – Αίας Ευόσμου
ΧΑΝΘ – ΚΣ Γέφυρας
Ίκαροι Σερρών – Πανσερραϊκός
ΜΕΝΤ – ΠΣ Ευκαρπίας
Μαχητές Πειραματικό – ΚΑΟΧ
ΑΟ Αρετσού – ΑΟ Πολυγύρου
Ρεπό: Μακεδονικός

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο www.serressport.gr