spot_imgspot_img

Σοβαρός ο Πανσερραϊκός κέρδισε εύκολα τον ΓΑΣ!

Γιατί να εμπιστευτείτε το SerresSport

Πανσερραϊκός 77-58 ΓΑΣ Κομοτηνής

Πραγματοποιώντας μια μεστή εμφάνιση μετά το πρώτο δεκάλεπτο και παίρνοντας ώθηση από την άμυνα του ο Πανσερραϊκός κέρδισε εύκολα τον ΓΑΣ και εδραιώθηκε στην 8αδα κατακτώντας την 7η του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα (4η εντός).

Για άλλη μια αναμέτρηση τα “λιοντάρια” πιάστηκαν στον “ύπνο” στο πρώτο δεκάλεπτο όπως και την Τετάρτη με την ΧΑΝΘ και βρέθηκαν να χάνουν με 14-20 έχοντας άσχημη εικόνα στις δύο πλευρές του γηπέδου. Με τον Γεωργιανό και τον Χριστοδούλου να είναι σε καλή ημέρα οι “κόκκινοι” μεταμορφώθηκαν, έτρεξαν επιμέρους 22-10 για να βρεθούν πάνω στο σκορ με την λήξη του ημιχρόνου (36-30).

Στην 3η περίοδο, οι παίχτες του Γιώργου Μασλαρινού μπήκαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο και βρίσκοντας σκορ κυρίως με αιφνιδιασμό, προηγήθηκαν με 50-34 αναγκάζοντας τους φιλοξενούμενους να πάρουν τάιμ άουτ. Το 59-46 στο 30′ έδειχνε, ότι ο Πανσερραϊκός θα φτάσει εύκολα στο νικηφόρο αποτέλεσμα και αυτό έγινε. Παίζοντας όμορφο μπάσκετ και στην 4η περίοδο και προχωρώντας σε μεγάλο ροτεισον ο Πανσερραϊκός κέρδισε το χειροκρότημα του κόσμου, που στήριξε για άλλη μια φορά την ομάδα.

Στα αξιοσημείωτα, το ντεμπούτο του Παγωνίδη με τα “λιοντάρια”. Πολύ δύσκολη αποστολή έχει ο Πανσερραϊκός την επόμενη αγωνιστική, αφού ταξιδεύει στην Ξάνθη για να αντιμετωπίσει τον Λεύκιππο του Στέφανου Πέρκου.

Τα δεκάλεπτα: 14-20,36-30,59-46,77-58.

Πανσερραϊκός (Μασλαρινός-Κακιούζης): Στεφανίδης 7(1), Ντίνος 8 (1), Δατσιάδης 4, Γεωργιανός 15(2), Χριστοδούλου 15, Δημητρακάς 5, Κεραμάρης, Γκούτζιας 6, Γούνας 1, Μπιλιος 8(2), Χαρίτογλου 8(1), Παγωνίδης

ΓΑΣ Κομοτηνής (Φωτεινάκης-Μυλωνάς): Καρκατσέλης 3, Μπορμπίδης 4, Περρής 15(2), Ζεκιριέ 8(2), Γκιουζελίδης 2, Κουτσοβασίλης 3, Ναλμπάντης 9(1), Παπανδρεόπουλος 7, Μαλανδρής 5(1), Χαλίλ.

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

ΚΣ Γέφυρας-Λεύκιππος Ξάνθης 29-22(10), 46-38(20), 64-54(30), 81-67(τελικό)

Πανσερραϊκός-ΓΑΣ Κομοτηνή 14-20(10), 36-30(20), 59-46(30), 77-58(τελικό)

ΠΣ Ευκαρπίας-Ερμής Λαγκαδά 20-25(10), 39-33(20), 62-51(30), 91-78(τελικό)

ΚΑΟ Χαλκιδικής-ΧΑΝΘ 12-39(20), 18-53(30), 34-82(τελικό)

Μακεδονικός-ΜΕΝΤ 26-28(20), 59-46(τελικό)

ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 17-17(10), 29-37(20), 50-60(30), 75-81(τελικό)

Ρεπό: ΑΟ Πολυγύρου, Αίας Ευόσμου