Ποδηλασία: Πρωτιές και διακρίσεις για την ομάδα του Πανσερραϊκού ΜΓΣ

Το πρωτάθλημα ορεινής ποδηλασίας έριξε αυλαία και η αποτίμηση για την ομάδα του Πανσερραϊκού μας, είναι πλούσια και πολλά υποσχόμενη για το μέλλον!

• Στην κατηγορία μίνι μικρά, για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά ο Χαράλαμπος Νάκου στέφθηκε πρωταθλητής Βορείου Ελλάδος. Τη δεύτερη θέση του βάθρου κατέλαβε ο Χριστόφορος Ιωαννίδης, ενώ διακρίθηκε και ο Γιώργος Βαρώσης (5η θέση).

• Επιτυχώς τερμάτισε και ο αθλητής Παύλος Καραγιαννίδης (17η θέση), που ολοκλήρωσε τον αγώνα, παρά τα δύο απανωτά μηχανικά προβλήματα που αντιμετώπισε.
  • Στην ίδια κατηγορία, στο δεύτερο σκαλί του βάθρου ανέβηκε η  Μυρτώ Νάκου.

• Στην κατηγορία μίνι μεγάλα, ασημένιο μετάλλιο και δεύτερη θέση για την Ζωή Νάκου, και διάκριση για τον Νικόλαο Θεοδωρίδη (4η θέση). Επιτυχώς τερμάτισε και ο αθλητής Σωκράτης Προσνικλής ( 24η θέση).

• Στην κατηγορία παμπαίδων, τερμάτισαν επιτυχώς οι αθλητές μας Αθανάσιος Πόλλας (25η θέση) και Ιωάννης Φιλιππίδης (27η θέση), ο οποίος ολοκλήρωσε τον αγάωνα με επιτυχία, παρά τα μηχανικά ζητήματα που αντιμετώπισε.

• Στην κατηγορία παγκορασίδων, η αθλήτριά μας Σοφία Καράμπελα αντιμετώπισε απρόσμενη ατυχία, έδωσε όμως ελπίδες για τους επόμενους αγώνες.

• Στην κατηγορία εφήβων, ο Ιωάννης Τούτκαςκατέλαβε την 15η θέση.

• Στην κατηγορία γυναικών, στο τρίτο σκαλί του βάθρου ανέβηκε η Φωτεινή Κυριαζή.

• Στην κατηγορία master, o Νίκος Νάκου μετά από έναν απίστευτο αγώνα και πλήθος μηχανικών προβλημάτων διακρίθηκε στην 6η θέση.

Συγχαρητήρια
στους προπονητές των τμημάτων μας και σε όλους τους αθλητές για τη συμμετοχή τους σε αυτό το πρωτάθλημα!