spot_imgspot_img

Επαγγελματική νίκη στο Πανόραμα και 2/2 για τις “λιονταρίνες” !

Γιατί να εμπιστευτείτε το SerresSport

ΠΑΝΟΡΑΜΑ  46-69  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

Χωρίς να συναντήσουν αντίσταση, οι γυναίκες του Πανσερραϊκού πέρασαν από την Θεσσαλονίκη και το Πανόραμα χάρη σε μια πολύ καλή εμφάνιση από το ξεκίνημα. Οι παίκτριες του Πασχάλη Ρούλη ήταν ανώτερες, ξεκίνησαν ιδανικά και δεν άφησαν σε κανένα σημείο τις γηπεδούχες να διεκδικήσουν κάτι από την αναμέτρηση.

Με την Νίκη Χωλοπούλου να αγωνίζεται τελικά στο παιχνίδι της Κυριακής και με τις “κόκκινες” να έχουν επιθετικό “οίστρο” στο πρώτο δεκάλεπτο, κατάφεραν να εξασφαλίσουν μια σημαντική διαφορά 12 πόντων (10-22) στο 10′. Στην 2η περίοδο, οι φιλοξενούμενες συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και παίζοντας εξαιρετική άμυνα άφησαν το Πανόραμα στους 20 πόντους στο ημίχρονο.

Η ομάδα του Πασχάλη Ρούλη δεν “χαλάρωσε” και μετέτρεψε το δεύτερο ημίχρονο σε τυπική διαδικασία. Μάλιστα, στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο προπονητής των “λιονταριών” χρησιμοποίησε και τις μικρότερες ηλικιακά αθλήτριες που είχε στην σύνθεση του.

Η πεντάδα Σπάιτς, Θανοπούλου, Μπακιρτζίδου, Χωλοπούλου, Τζιαμπάζη ήταν σε πολύ καλή ημέρα και πέτυχε 58 (!) πόντους σε αυτό το εύκολο διπλό για τις γυναίκες του Πανσερραϊκού. Μελανό σημείο ο τραυματισμός της Μαραγκού στο δεύτερο δεκάλεπτο. Την δυνατή Πυλαία υποδέχεται την επόμενη αγωνιστική ο Πανσερραϊκός (6/11).

Διαιτητές: Κλεπουσνιώτου-Πάνος

Δεκάλεπτα: 10-22, 20-37, 29-52, 46-69.

ΑΣ Πανόραμα (Ριτζαλέου-Καραμανώλης): Κουλαρτσά, Τσαλή 7(1), Καλογρίδου 15(2), Δαδαλή, Νικολαϊδου 7, Κανέλλογλου 4, Αυτζή 6, Ζουμπούλη 4, Βασλαματζή 4.

Πανσερραϊκός (Ρούλης):  Χωλοπούλου Σ. 12(1), Μαραγκού, Μπακιρτζίδου 9 , Τζιαμπάζη 8(2), Χωλοπούλου Μ. 2, Μαμούδη 3(1), Θανοπούλου 14(2) , Σπάιτς 15(1), Γκατζιώλη , Ρούλη, Γκάλιου2, Γκατζιόλη 2, Φωτιάδου 2.