Ψεκάστε,σκουπίστε,τελειώσατε… Εύκολα ο Ορφέας στον Βώλακα !

Ψεκάστε,σκουπίστε,τελειώσατε... Εύκολα ο Ορφέας στον Βώλακα !

ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ 37-75 ΟΡΦΕΑΣ Ν.ΣΚΟΠΟΥ

Ένα πολύ εύκολο απόγευμα είχε ο Ορφέας κόντρα στην αδύναμη Δόξα Βώλακα. Οι παίχτες του Χρήστου Γκαβανόζη με δεκάλεπτο 10-23 και ημίχρονο 17-43 δεν είχαν κανένα απολύτως πρόβλημα κόντρα στους γηπεδούχους, σε ένα παιχνίδι που σημαδεύτηκε από την καθυστέρηση των διαιτητών για την έναρξη του παιχνιδιού.

Οι “ασπρόμαυροι” έφτασαν τις 4 νίκες σε 5 αγώνες και ετοιμάζονται πλέον για την δύσκολη συνέχεια,καθώς τα ντέρμπι τώρα ξεκινάνε. Όσον αφορά την αναμέτρηση στον Βώλακα δεν αξίζει να σημειωθεί κάτι περαιτέρω,καθώς η διαφορά επιπέδου ήταν ολοφάνερη. Ο Γάτος ήταν ο πρώτος σκόρερ του παιχνιδιού.

Τα δεκάλεπτα: 10-23,17-43,26-60,37-75.

Δόξα Βώλακα: Δομόγλου Π. 3,Λιόλιος,Ρεντέζης 10,Ωραιόπουλος 2,Άρμεν 9,Σταμπουλής 1,Δομόγλου Δ. 3, Σίγγος Η., Σίγγος Γ. 9.

Ορφέας Ν.Σκοπού(Γκαβανόζης): Καραμπατζάκης,Γεωργόπουλος 4,Δροσινός 8(1),Λαγός 11,Αχτσής 3(1),Δούμας 1, Θεοδωρόπουλος 13(1),Γάτος 28,Γιοβάνης 2,Χαβαλές 5.