Χωρίς “φρένα” οι Ίκαροι, κέρδισαν και στους Αμπελόκηπους !

Χωρίς "φρένα" οι Ίκαροι, κέρδισαν και στους Αμπελόκηπους !

ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ  60-69  ΊΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ STIHL

Με τρομερό τελευταίο δεκάλεπτο και με μεγάλα σουτ οι Ίκαροι πέτυχαν το δεύτερο τους διπλό και την έκτη τους νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στο φετινό πρωτάθλημα της Γ’Εθνικής. Οι “κυανοκίτρινοι” ακόμη και όταν όλα στραβώνουν, βρίσκουν τον τρόπο και κερδίζουν και αυτό σίγουρα λέει πολλά για το σύνολο των Κακιούζη-Ρούλη, που συμπλήρωσε με τον πιο ιδανικό τρόπο το 1/4 του πρωταθλήματος.

Σε ένα πολύ σκληρό παιχνίδι, οι Ίκαροι άντεξαν στο “ξύλο” και πετυχαίνοντας μεγάλα καλάθια (Φραγκούλης,Γκούτζιας) στο τέταρτο δεκάλεπτο μπόρεσαν να κλέψουν την νίκη από τους Θεσσαλονικείς. Η Ελπίδα παρότι προηγήθηκε με 33-30 στο ημίχρονο και 50-45 στο 30′, είδε τους φιλοξενούμενους να μην το βάζουν κάτω και να επικρατούν στο φινάλε, παίρνοντας και διαφορά εννέα πόντων.

Τα δεκάλεπτα : 14-16,33-30,50-45,60-69

Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γκούμας) : Πασούδης 6(2), Φωτόπουλος 6,Μπόζιτς 9(1),Σαμαράς 5(1),Μύθιλλος 10(2),Δημάκης 4(1),Μαρκόπουλος 3(1),Ξυρόπουλος 3, Σπουργίτης 11,Συμεών.

Ίκαροι Σερρών STIHL (Ρούλης – Αθανασίου) : Γεωργόπουλος, Φραγκούλης 14(4),Σιδερίδης 2,Καμπέρης 5(1),Δαλαγκόζης 15(2), Κουτσοκώστας 6,Γκούτζιας 9(1),Κεμανετζής 2,Παρχαρίδης 3(1),Μπίλιος, Κακιούζης 13(1).