Χωρίς να φορτσάρει νίκησε στην Ηράκλεια ο Πανσερραϊκός!

ΗΡΑΚΛΕΙΑ  46-86  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

Ένα εύκολο απόγευμα είχε ο Πανσερραϊκός, όπως άλλωστε αναμενόταν, αφού η διαφορά μεταξύ των δυο ομάδων είναι κάτι παραπάνω από εμφανής. Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην 14η τους νίκη σε 15 αγώνες και παρέμειναν στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα,ενώ οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να φανούν ανταγωνιστικοί.

Οι δυο προπονητές έδωσαν πολύ χρόνο συμμετοχής σε όλους τους αθλητές τους εκμεταλλευόμενοι την έκβαση του παιχνιδιού. Όσον αφορά το αγωνιστικό κομμάτι τα “λιοντάρια” από την αρχή έβαλαν τις βάσεις για μια εύκολη νίκη,με το δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με το σκορ στο 11-21. Η Ηράκλεια προσπάθησε στην 2η περίοδο να ρίξει την διαφορά,αλλά κάτι τέτοιο ήταν αδύνατο. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 26-45.

Στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι με την διαφορά να κυμαίνεται από τους 25 μέχρι τους 35 πόντους. Στα θετικά της αναμέτρησης ότι όλοι οι αθλητές πήραν χρόνο συμμετοχής και έδωσαν την ευκαιρία στους προπονητές τους να δουν πράγματα.Το τελικό 46-86 κρίνεται πέρα ως πέρα δίκαιο.

Διαιτητές: Νέδογλου Αρ.-Σαμαράς

Τα δεκάλεπτα: 11-21,26-45,36-63,46-86.

Ηράκλεια(Μάντζιος): Ράμναλης 6,Ατλάσης,Αποστολάκης 3(1),Μέσσας 2,Κουτσάκης 2,Κουντουράς 4,Μπαμπαχμίδης Ν. 7, Λαζαρίδης,Κούτλης 15,Κουρτίδης,Τοπολίγκας 7.

Πανσερραϊκός(Κοκολιός): Μουστακλής 2,Κιρκινέζης 5,Τσανάκας,Φραγκούλης 14(2),Τράκας 9,Κοπίλης 6(1),Συμεωνίδης 14, Χατζηστεφάνου 12,Σταματόπουλος 12,Παρχαρίδης,Πεχλιβάνος 10,Ιωσηφίδης 2.