“Φόρτσαρε” στο τρίτο δεκάλεπτο και πέρασε από την μισή Ηράκλεια ο Ορφέας !

"Φόρτσαρε" στο τρίτο δεκάλεπτο και πέρασε από την μισή Ηράκλεια ο Ορφέας !

ΗΡΑΚΛΕΙΑ  44-67  ΟΡΦΕΑΣ Ν.ΣΚΟΠΟΥ

Σε ένα παιχνίδι όπου εξ αρχής ήταν το φαβορί, ο Ορφέας “ζορίστηκε” για ένα ημίχρονο, αλλά χάρη σε ένα πολύ καλό τρίτο δεκάλεπτο βρήκε τις λύσεις και έφτασε στο νικηφόρο αποτέλεσμα. Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν εύκολα στην 13η τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα απέναντι σε μια Ηράκλεια, που είχε μισή ντουζίνα ελλείψεις.

Παρότι το πρώτο ημίχρονο δεν είχε σκορ και θέαμα, είχε ενδιαφέρον και εξέλιξη ντέρμπι με τους πιτσιρικάδες του Νίκου Μάντζιου να είναι ιδιαίτερα ανταγωνιστικοί και το σκορ στο 20′ να είναι 23-28. Οι Σκοπινοί πίεσαν και έτρεξαν στην συνέχεια και με ένα επιμέρους 10-23 στην 3η περίοδο, εξασφάλισαν μια σημαντική διαφορά (33-51) την οποία διαχειρίστηκαν χωρίς κανένα πρόβλημα μέχρι το τέλος.

Τα δεκάλεπτα: 9-15,23-28,33-51,44-67.

Ηράκλεια (Μάντζιος): Λαζαρίδης 5(1),Βαφείδης 1,Βάκας,Μπαμπαχμίδης 6(1),Ράμναλης 14(1),Ατλάσης 3,Νιφορίδης 15(1),Κατσιούρας.

Ορφέας Ν.Σκοπού (Γκαβανόζης): Δούμας 3(1),Παπαστεργίου 12(3),Δροσινός 12(2),Επαμεινώνδας 4,Δάγκουλας 6, Θεοδωρόπουλος 3(1),Θεοφανίδης 4(1),Καλαντίδης 8,Λουλούδης 8(1),Κοτόπουλος 2,Κούρος 2.