Φινάλε και για την Β΄ Κατηγορία! Έτσι μπαίνουν οι ομάδες στα play off…

Φινάλε και για την Β΄ Κατηγορία! Έτσι μπαίνουν οι ομάδες στα play off...

Έπεσε η αυλαία το Σάββατο και για την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος της Β΄ Κατηγορίας(εκκρεμεί μόνο ένα αδιάφορο ματς Εμμ.Παππάς-Δημητρίτσι την Κυριακή), με τις πρώτες έξι ομάδες κάθε ομίλου, εκ των δύο, να είναι έτοιμες να ξεκινήσουν για πρώτη φορά την διαδικασία των play off που καθιερώνει η Ε.Π.Σ.Σ, προκειμένου λόγω των λίγων συμμετοχών να υπάρχει ενδιαφέρον και να μη μείνουν άπραγες οι ομάδες τώρα που… πρασινίζει το χόρτο στα γήπεδα.

Και αν και στον α΄ όμιλο τα πράγματα ήταν ξεκάθαρα για τους έξι, στον β΄, το ντέρμπι μεταξύ Ν.Ζίχνης και Ηρακλή ξεκαθάρισε την 6η και τελευταία θέση η οποία τελικά πήγε στον Αστέρα Πεπονιάς, αφού ο Μέγας κατάφερε και τερμάτισε 5ος παίρνοντας μία εύκολη νίκη με 5-1.

Το “SSN” σας παρουσιάζει την τελική βαθμολογία, τις ομάδες που θα συμμετάσχουν στην διαδικασία των play off, τόσο στον α΄, όσο και στον β΄ όμιλο, αλλά και τους βαθμούς με τους οποίους θα ξεκινήσουν.

**Θυμίζουμε πως στην Ανώτερη Κατηγορία θα πάρουν την άνοδο οι τέσσερις πρώτες ομάδες της τελικής ενιαίας κατάταξης. 

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ(Play off: Ηρακλής Αμμουδιάς, Αναγέννηση Ν.Πετριτσίου, Άρης Ποντισμένου, Τριεθνής Πλατανακίων, Ιωνικός, Δόξα Βυρώνειας)

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
118461512501832
218451431671651
318441350501238
418311017463412
5182783731310
618226482338-15
7181341133339-6
8181132131857-39
918822141351-38
1018532131752-35

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ PLAY OFF

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.
11033
21031
31025
4108
5107
6106

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ(Play Off: Ατρόμητος Βαλτοτοπίου, Δόξα Παλαιοκώμης, Οινουσιακός Οινούσας, Στρυμών Πεθελινού, Μέγας Άλεξ.Ν.Ζίχνης, Αστέρας Πεπονιάς)

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
122541732522131
222481534562531
322471553542925
422371075524111
522331237633726
6223295835341
7223095833321
822277693537-2
9221745132453-29
10221533151943-24
11221240182759-32
12221233162764-37

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ PLAY OFF

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.
11025
21022
31018
41015
51012
61012

 

ANAΛΥΤΙΚΑ ΤΑ ΜΑΤΣ ΚΑΙ ΟΙ ΣΚΟΡΕΡΣ…

 

 

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  18η αγωνιστική

ΑΧΛΑΔΟΧΩΡΙ – ΛΕΟΝΤΕΣ ΣΕΡ.        5 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 20΄ Κωνσταντινίδης, 35΄ Τσαβλίδης , 52΄ – 65′  Σαββίδης , 74΄ Κούστας   /   28΄(αυτ)

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βασάκης – Στεργάκης – Τσίκου

ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΕΡ.      0 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 40΄ Τσολακούδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κεφαλάς – Βασιλόγλου – Παπαποστόλου

ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ – ΑΜΜΟΥΔΙΑ           2 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 15΄ – 82΄  Μπακάλης Στ. Μάριος

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Δουλγέρης – Μαλλίδης

ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ – ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ   0 – 4 **

ΣΚΟΡΕΡ: 25΄ – 66΄ Τάτσιος, 35΄ Αραμπατζής Μ., 90΄ Γκέκας

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καρασάββας – Σολάκης – Φράγκαλας

ΒΥΡΩΝΕΙΑ – ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ              1 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 42΄ Βασιλείου

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φράγκαλας Ρ. – Τάλιου – Παπαδόπουλος Ι.

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  22η αγωνιστική

ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΕΡ.       5 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 32΄ Σφύρης, 42΄ – 78΄- 90΄+  Τόσκα , 64΄ Κονακλής   /   52΄ Κοτσαμπασίδης Ανδ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Απιδόπουλος – Σάκκος – Παπαδόπουλος Χ. (ν)

ΠΕΠΟΝΙΑ – ΨΥΧΙΚΟ                        0 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπαντή – Τρανούδης – Μπομπόγιας

ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ – ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ              0 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 82΄ Καραμούζας

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Στόλης – Παπαδόπουλος Ε. – Χολάνης

ΟΙΝΟΥΣΑ – ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ                  6 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 22΄- 58΄  Δουλγεράκης, 40΄ Ταϊρης, 44΄ Φάκης, 50΄ Βίτο, 72΄ Λιούσας

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παγωνάς – Καπρινιώτης – Παπαδόπουλος Δ.

ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ – ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ     4 – 3**

ΣΚΟΡΕΡ: 24΄  Μωυσίδης, 40΄ Μελίτος , 75΄ Θεοχάρης, 89΄ Ζαράκης  /  34΄ – 67΄(πεν) – 80΄  Ξουβερούδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πούλιος Α. – Αλεξιάδης – Σαββάτης

 

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο serressport.gr