“Τυφώνας” κόντρα στο Παγγαίο ο Γ.Σ Σερρών !

"Τυφώνας" κόντρα στο Παγγαίο ο Γ.Σ Σερρών !

Γ.Σ ΣΕΡΡΕΣ  89-30  ΠΑΓΓΑΙΟ

Παράσταση για έναν ρόλο… Ο Γυμναστικός έκανε επίδειξη δύναμης και ξέσπασε κόντρα στο Παγγαίο για την ήττα του την περασμένη εβδομάδα από τον Πανσερραϊκό. Οι παίχτες του Γιάννη Μπουτάκογλου μπήκαν από το πρώτο λεπτό δυνατά και με τον Ασημάκη σε τρομερή ημέρα (32π.) κέρδισαν το παιχνίδι…από το πρώτο δεκάλεπτο.

Με το δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται στο 30-07 και το ημίχρονο στο 46-15 όλοι γνώριζαν από πολύ νωρίς τον νικητή του παιχνιδιού. Η αλήθεια είναι ότι ήταν ένα τόσο εύκολο απόγευμα,που μάλλον θα αφήσουν πολύ γρήγορα πίσω τους όσοι αγωνίστηκαν ή όσοι παρακολούθησαν το παιχνίδι. Το τελικό 89-30 αντικατοπτρίζει την τεράστια διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στα δυο σύνολα. Στα αξιοσημείωτα το ντεμπούτο με την “πράσινη” φανέλα για τον Γκολογκίνα.

Διαιτητές :Γιαννούλης-Καντζουρίδης

Τα δεκάλεπτα: 30-07,46-15,64-26,89-30

Γ.Σ Σέρρες(Μπουτάκογλου): Ιακωβίδης 8,Λαδιάς 3(1),Μποζουτσίδης 9(3),Ντίκογλου 8,Χατζής 4,Ντινούδης 9(1), Δεληγιάννης 2,Γκολογκίνας 1,Ασημάκης 32(5),Καρακώστας 2,Ιωαννίδης 11.

Παγγαίο: Σερεμέτης 2,Ανίσογλου 6(2),Κούκος 3,Σπανός 4,Ντίμπ 3,Κάφαλης 1,Ρωσίδης 3,Θεοδοσιάδης 2,Τούμγκας 5,Κοιδάκης 1.