Συνεχίζει το σερί των επιτυχιών η Κάτω Καμήλα

Αν και δυσκολεύτηκε τελικά κατάφερε να πάρει την νίκη με 2-1 η ομάδα της Κάτω Καμήλας συνεχίζοντας ένα σερί 4ων αγωνιστικών αήττητη. Θύμα της αυτή την φορά η ομάδα της Δόξας Θεολόγου. Στο πρώτο ημίχρονο η Κάτω Καμήλα είχε την υπεροχή αλλά μόνο 2 φορές απείλησε την εστία του Ρίζου με σουτ του Μίνγκα. Το ξεκίνημα της επανάληψης βρήκε τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν γρήγορα το 1-0 με αυτογκολ του Μπλάτζιου και ενώ ανέβασαν την απόδοσή τους χάνοντας ευκαιρίες για να πετύχουν και άλλα τέρματα , η ομάδα της Θάσου στο 63΄κατάφερε με τον Μπρατσιάνι να ισοφαρίσει , πετυχαίνοντας μάλιστα το πρώτο γκολ της ομάδας του στο πρωτάθλημα. Η χρυσή αλλαγή του Μίλτου Δουλγέρη ο ΓιώργοςΠαπαδόπουλος με το που μπήκε στον αγώνα στο 80΄κέρδισε πέναλτι που το κτύπησε ο Μίνγκας κάνοντας το τελικό 2-1

Φάσεις

9΄Σούτ του Μίνγκα άουτ

12΄Σουτ του Νιζάμη άουτ

20΄Σουτ του Μίνγκα μέσα από τη  περιοχή ελάχιστα αούτ.

30΄ Κίτρινη κάρτα στο Μπρατσιάνι

43΄ Κίτρινη κάρτα στους Ζάντσιο, Σιάκκα και Νιζάμη

49΄ Σέντρα του Γεράκη αποκρούει ο Ρίζος η μπάλα βρίσκει το σώμα του Μπάλτσιου και καταλήγει στα δίκτυα 1 – 0

51΄ Κίτρινη Σαρέγκος

63΄ Στην πρώτη ουσιαστικά ευκαιρία που κάνει η ομάδα της Δόξας Θεολόγου ισοφαρίζει σε 1 – 1  με τον Μπρατσιάνι παρά την προσπάθεια του Στόϊκου

65΄Κεφαλιά του Γεράκη από κοντά φεύγει αουτ

66΄ Διπλή χαμένη ευκαιρία με τους Μπονέρη και Γεράκη τα σουτ που επιχείρησαν απέκρουσε ο Ρίζος

70΄Κίτρινη  κάρτα Μπονέρης

78΄ Σουτ φάουλ του Μίνγκα καταλήγει άουτ

83΄ Ο Παπαδόπουλος ανατρέπεται μέσα στην περιοχή από τον Μουλαϊ κερδίζει πέναλτι.

84΄ Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Μίνγκα 2 – 1

Διαιτητής: Χορόζογλου (Δραμ)

Βοηθοί:  Χασιώτης – Οικονομίδης (Δραμ)