Στο χέρι του Πανσερραϊκού το ντέρμπι με τον Αστέρα!

Μετά από καιρό έχουμε ντέρμπι…Ο Πανσερραϊκός το Σάββατο στις 17:00 υποδέχεται τον Αστέρα Καβάλας στο “κλουβί” της Ομόνοιας με σκοπό να πετύχει την 16η του νίκη και να κάνει ακόμη ένα σημαντικό βήμα για την κατάληψη της 1ης θέσης στην κανονική περίοδο.

Οι Καβαλιώτες έρχονται για να κάνουν την ζημιά στους “κόκκινους”, οι οποίοι ωστόσο είναι προετοιμασμένοι και έτοιμοι για την νίκη. Η ομάδα του Λεωνίδα Μαγιάννη μετράει 2 ήττες και βρίσκεται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Οι γηπεδούχοι με κύριο άξονα το δεύτερο ημίχρονο στο μεταξύ τους παιχνίδι στην Καβάλα,θα προσπαθήσουν να βάλουν εξ αρχής τους κανόνες τους και να μην αφήσουν περιθώρια στους φιλοξενούμενους. Στο παιχνίδι του α’γύρου οι παίχτες του Φ.Κοκολιού είχαν επικρατήσει με 54-72 χάρη σε ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο. Ο coach των “λιονταριών” θα έχει όλους τους παίχτες στην διάθεση του. Δημάδης και Γιαννούλης θα διευθύνουν την αναμέτρηση.