Στο ρελαντί ο Ορφέας κόντρα στο Δοξάτο!

ΟΡΦΕΑΣ Ν.ΣΚΟΠΟΥ  80-57  ΔΟΞΑΤΟ ΔΡΑΜΑΣ

Για ένα ημίχρονο δυσκολεύτηκε η ομάδα του Ορφέα,η οποία στο δεύτερο μέρος σοβαρεύτηκε σε άμυνα και επίθεση και έφτασε στο 8ο ροζ φύλλο αγώνος σε σύνολο 14 αγωνιστικών.

Οι φιλοξενούμενοι παίζοντας έξυπνα και όντας εύστοχοι από την περιφέρεια έβαλαν δύσκολα στους γηπεδούχους στα πρώτα 20′. Το ημίχρονο βρήκε τους γηπεδούχους στο +5 (39-34). Στην 3η περίοδο οι “ασπρόμαυροι” πάτησαν γκάζι και με σερί 22-09 διασφάλισαν μια σημαντική διαφορά ασφαλείας,την οποία και διεύρυναν όσο περνούσε η ώρα.

Διαιτητές: Δημάδης-Τσακιρίδης
Δεκάλεπτα: 22-17, 39-34, 61-43, 80-57
Ορφέας(Γκαβανόζης): Δούμας, Καραμπατζάκης, Γεωργόπουλος 11(2), Δροσινός 7(1), Λαγός 11(1),Αχτσής 3(1), Θεοδωρόπουλος, Θεοφανίδης 3(1), Γάτος 15(3), Γιοβάνης 9, Λουλούδης 19(4), Χαβαλές 2.
Δοξάτο(Αραβίδης): Αραβίδης 9(1), Πορφυριάδης 8(1), Αθανασιάδης 4, Κυριακού 8(1), Ναλμπάντης 6, Βολτσάκης 5, Κοπαράνης 14(2), Αρβανιτίδης 3(1).