Σημαντική πρώτη νίκη για τον Α.Ο.Σ !

Σημαντική πρώτη νίκη για τον Α.Ο.Σ !

Α.Ο ΣΕΡΡΩΝ – ΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΙΟΥ  3-1 

Την πρώτη φετινή νίκη πέτυχε ο Α.Ο.Σ, ο οποίος έκαμψε την αντίσταση της Νίκης Αιγινίου και έδειξε πως δεν τα παρατάει παρότι για 6 αγωνιστικές αγνοούσε το ροζ φύλλο αγώνος. Με αυτή την νίκη οι “πράσινοι” έχουν την ισοβαθμία με το Αιγινίο και σίγουρα πρέπει να πετύχουν και άλλες τέτοιες νίκες με ομάδες, που βρίσκονται στα χαμηλότερα στρώματα της βαθμολογίας.

Όσον αφορά το αγωνιστικό, οι παίχτες του Κόκκινου πήραν δύσκολα το πρώτο σετ με 25-22 και βρέθηκαν πίσω με 3-11 στο δεύτερο για να βρουν τα ψυχικά αποθέματα και να το κατακτήσουν με 25-21. Στο τρίτο σετ, οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν την χαλάρωση των “πράσινων” και κάπως έτσι μείωσαν σε 2-1. Ο Α.Ο.Σ σοβαρεύτηκε στο τέταρτο σετ και σχετικά εύκολα πανηγύρισε την πρώτη του νίκη. Αξίζει να σημειωθεί ότι το παιχνίδι έλαβε χώρα στο κλειστό της Ομόνοιας (στο ΔΑΚ διεξαγόταν πανελλήνιο πρωτάθλημα Badminton).

Τα σετ: 25-22,25-21,24-26,25-19.

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ Α2 ΑΝΔΡΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ 7η Αγωνιστική (17-18/11)

Σάββατο 17/11

  • ΑΜΣ Νέστωρ – Αναγέννηση Άρτας 3-1
    • Τα σετ: 25-19, 25-19, 20-25, 25-14
  • ΧΑΝΘ – ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς 3-0
    • Τα σετ: 25-17, 25-18, 25-17
  • ΑΣ Μακεδονικός – ΣΠΑ Καρδίτσας 3-1
    • Τα σετ: 25-16, 25-19, 22-25, 25-20
  • ΑΟ Σερρών – ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 3-1
    • Τα σετ: 25-22, 25-21, 24-26, 25-19
  • Πήγασος Πολίχνης – ΑΕ Πανοράματος 3-1
    • Τα σετ: 25-20, 17-25, 25-14, 25-18
  • ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων – ΣΦΚ Πιερικός 3-0
    • Τα σετ: 25-22, 25-19, 25-15

Βαθμολογία (7 ματς)

  1. Πήγασος Πολίχνης 19β. (20-7)
  2. ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων 18β. (21-7)
  3. ΧΑΝΘ 18β. (18-1)
  4. ΑΣ Μακεδονικός 13β. (15-11)
  5. ΣΠΑ Καρδίτσας 11β. (15-11)
  6. ΑΜΣ Νέστωρ 10β. (12-12)
  7. ΑΕΝ Πανοράματος 9β. (13-15)
  8. Αναγέννηση Άρτας 7β. (11-14)
  9. ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας 6β. (9-15)
  10. ΣΦΚ Πιερικός 6β. (8-16)
  11. ΑΟ Σερρών 3β. (3-16)
  12. ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 3β. (7-17)
  13. ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς 3β. (7-17)

 

Επόμενη 8η Αγωνιστική (24-25/11)

  • Αναγέννηση Άρτας – ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας
  • ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου – ΑΜΣ Νέστωρ
  • ΧΑΝΘ – ΑΟ Σερρών
  • ΣΠΑ Καρδίτσας – Πήγασος Πολίχνης
  • ΑΕΝ Πανοράματος – ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων
  • ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς – ΣΦΚ Πιερικός

**Φώτο-πηγή: www.anexartitos.gr

Share