Σε μπελάδες η Α.Ε.Ν – Κορυφώνεται η μάχη στην Β΄ με ισοβαθμίες στην κορυφή!

Σε μπελάδες η Α.Ε.Ν - Κορυφώνεται η μάχη στην Β΄ με ισοβαθμίες στην κορυφή!

Eπιστροφή στην δράση στην Ε.Π.Σ.Σερρών με λιγοστά ματς το Σάββατο, αλλά ενδιαφέροντα αποτελέσματα και εκπλήξεις!

Στην Επίλεκτη Κατηγορία για τα play out το Ψωμοτόπι κέρδισε με 4-1 την Α.Ε Νιγρίτας με τους Βασίλη και Ιωάννη Καρυοφύλλη να σκοράρουν τα τρία γκολ της ομάδας και τον Χουρουζίδη το τελευταίο, ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο φινάλε με τον Διαμαντή και μπήκαν σε περιπέτειες! Στο άλλο ματς η Ροδόπολη με γκολ του Γκαλακόσκι κέρδισε με 1-0 τον Χείμαρρο και η μάχη για την παραμονή συνεχίζεται.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
1103161328199
21028622211011
3102842418153
41026703231310
510234151619-3
61000010030-30

Στην Ανώτερη κατηγορία στο μοναδικό ματς του α΄ όμιλου που έγινε το Σάββατο η Τριανταφυλλιά ολοκλήρωσε με νίκη της υποχρεώσεις της, καθώς κέρδισε με 1-2 το Χαρωπό.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
126581844641846
226551817551953
326551745802951
426551745762343
526531655672542
626491619532825
726411259573819
82635112134559-14

Στην Β΄ Κατηγορία, στο ντέρμπι του α΄ όμιλου το Ποντισμένο πήρε σπουδαίο διπλό με 1-2 μέσα στην Αμμουδιά με το αυτογκόλ του Προδρόμου στο 87΄ να κρίνει το ματς και να φέρνει τις δύο ομάδες ισόβαθμες στην 1η θέση της βαθμολογίας.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
1103381126323
2103173032824
3102562230822

Στην Β΄ Κατηγορία και στα play off του β΄ ομίλου, η έκπληξη έγινε στον Πεθελινό εκεί όπου ο τοπικός Στρυμών υποχρέωσε σε ήττα με 4-1 το πρωτοπόρο Βαλτοτόπι και έκανε “δώρο” στην Παλαιοκώμη την επιστροφή στην 1η θέση. H oμάδα του Παγγαίου κέρδισε με 1-3 μέσα στην Οινούσα παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ και ανέβηκε στην κορυφή, ενώ στο άλλο ματς η Ζίχνη με δύο γκολ του Ταρπινίδη κέρδισε με 2-0 την Πεπονιά.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
1102553214113
21022712261610
3101841513121
4101543316124
510122171625-9
610123161726-10

 

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΚΟΡΕΡΣ…

 

Ημίχρονο      –   τελικό αποτέλεσμα  **

Σάββατο 14 / 04 / 2018        ώρα  17.00

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  PALY OUT  6η αγωνιστική

ΨΩΜΟΤΟΠΙ – Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ                        4 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 3΄ Καρυοφύλλης Ι., 54΄(πεν) – 56΄(πεν) Καρυοφύλλης Β., 75΄ Χουρουζίδης    /   80΄ Διαμαντής

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τζουμαλάκης – Σάββας – Γεωργίου

ΡΟΔΟΠΟΛΗ – ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ                           1 – 0 ** 

ΣΚΟΡΕΡ: 75΄ Γκλαγκόσκι

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δαουλτζής – Δημητριάδης – Σώμης

ΛΕΥΚΩΝΑΣ  ΡΕΠΟ

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  26η αγωνιστική

ΧΑΡΩΠΟ- ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ                       1 – 2  **

ΣΚΟΡΕΡ: 60΄ Πάνγκος Π.   /   25΄ Καφαλίδης, 68΄ Βεζυρόπουλος

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρομμύδας – Παπαδόπουλος Δ. – Τάλιου

 

PLAY OFF  Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  αγωνιστική

ΑΜΜΟΥΔΙΑ – ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ                   1 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ:  3΄ Χρυσοπλαρίδης   /  55΄   Μπακάλης Π. Μαρ. , 85΄ (αυτ)

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρυωνάς – Παπαδόπουλος Ε. – Παπαποστόλου

 

PLAY OFF  Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  αγωνιστική

ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ – ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ                   4 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 2΄ Βόγκλι,  9΄ Κοράκης  , 50΄ – 62΄ Ρονάλντο   /   4΄ Μάνιμος

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γαβριήλ – Μπομπόγιας – Ντεμάϊ

ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ – ΠΕΠΟΝΙΑ                        2 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 70΄ (πεν) – 80΄(πεν)  Ταρπινίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαγής – Ευθυμιάδης – Βασάκης

ΟΙΝΟΥΣΑ – ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ                1 – 3 **

ΣΚΟΡΕΡ: 35΄ Δουλγεράκης    /    44΄ Ζαράκης,  60΄ Μωυσίδης, 90΄ Καρύπογλου Χρ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Τατούδης – Παυλίδου

 

Ημίχρονο     –   τελικό αποτέλεσμα  **

Σάββατο  15 / 04 / 2018        ώρα  17.00

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  PALY OFFS  5η αγωνιστική

Π.Σ. ΣΕΡΡΕΣ – ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φράγκαλας Ρ.- Δουλγέρης – Μπάρκας

ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ – Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Βακουφτσής – Μπαντή

ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ – ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Αρχοντογιάννης Γ. – Χολάνης

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  26η αγωνιστική

ΔΑΣΟΧΩΡΙ – ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αχτσής – Φραγκάκης – Μαλλίδης

ΑΓΚΙΣΤΡΟ – ΧΡΙΣΤΟΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παγωνάς – Βογιατζή – Μπάρμπας

ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ – ΑΝΩ ΠΟΡΡΟΪΑ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τρακαλιάνης – Κωνσταντινίδης – Λεοντής

ΠΡΟΒΑΤΑΣ – ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χαψάς – Πούλιος Ι. – Καμπαρντίνας

ΒΑΛΤΕΡΟ – ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καρασάββας – Τσίκου – Φράγκαλας Δ.

ΚΕΡΚΙΝΗ  – ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρυωνάς – Σεβοσλίδης – Μαλλίδης

 

PLAY OFF  Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  αγωνιστική

ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ – ΒΥΡΩΝΕΙΑ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαδόπουλος Χ. (ν) – Κιοσσές Ι. – Κουρουζίδης

ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΕΡ. – ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Απιδόπουλος – Βαρκάκη – Αχιλλεύς

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο www.serressport.gr