Σε Λευκώνα & Ψωμοτόπι τα ντέρμπι των play out | “Αγκαλιά” με την 1η θέση το Νεοχώρι

Σε Λευκώνα & Ψωμοτόπι τα ντέρμπι των play out | "Αγκαλιά" με την 1η θέση το Νεοχώρι

Ματς από όλες τις κατηγορίες είχε το μενού του Σαββάτου στην Ε.Π.Σ.Σερρών, με αρκετά γκολ και χωρίς μεγάλες εκπλήξεις.

Στα play out της Επίλεκτης Κατηγορίας ο Ολυμπιακός Λευκώνα συνέτριψε με 6-1 τον Ηρακλή Χειμάρρου για την 3η αγωνιστική και ήταν καταιγιστικός για τον στόχο της 7ης θέσης ουσιαστικά. Με τον Μεσέρδη να σημειώνει δύο γκολ και τους Στογιαντζίκη, Μερτίκα, Κοσμίδη, Πεχλιβανίδη από ένα οι γηπεδούχοι δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο τους σε μία… Ποντιακή μάχη. Στο άλλο ματς, για την αποφυγή του απευθείας υποβιβασμού, το Ψωμοτόπι(φωτό) κέρδισε… κατά κράτος με 3-0 τον Ολυμπιακό Ροδόπολης με γκολ των Χουρουζίδη, Βασίλη Καρυοφύλλη και Σκούρτη στο β΄ ημίχρονο και πήρε ανάσα.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
1103161328199
21028622211011
3102842418153
41026703231310
510234151619-3

Στην Ανώτερη Κατηγορία, στο μοναδικό ματς του α΄ ομίλου η Τριανταφυλλιά επικράτησε εύκολα με 2-5 στο Βαλτερό με τον Βεζυρόπουλο να πετυχαίνει χατ-τρικ και έτσι κλείδωσε και μαθηματικά την παραμονή της.

Στην Ανώτερη Κατηγορία και στον β΄ όμιλο, ο ασταμάτητος Αστέρας Νεοχωρίου κέρδισε με 1-0 τον ΑΟ Νιγρίτας και δύο αγωνιστικές πριν το φινάλε διατηρεί την 1η θέση και το +2 και ενώ έχει ακόμη να αγωνιστεί με τον Μαυρόλοφο(εκτός) και τον ΠΟΣ 2000(εντός) και όλα δείχνουν ότι μόνο με θαύμα, βάση της πορείας του θα πέσει από την κορυφή. Κατά τα άλλα η Serres 1800 νίκησε εύκολα με 4-0 την Ορεινή με δύο γκολ του Αγγελακά που έφτασε τα 12, ένα του Πολυχρονιάδη και ένα του Αναγνωστική και ακολουθεί στην βαθμολογία. Το Άγιο Πνεύμα που κάνει εντυπωσιακή πορεία στον β΄ γύρο με γκολ του Χουράνη πέρασε με νίκη με 0-1 από την Κορμίστα, ο Πήγασος επιβλήθηκε με 3-2 του Μαυρολόφου με τον Παπαρίζο να σημειώνει δύο γκολ για τους γηπεδούχους και η Μεσολακκιά κέρδισε με 3-0 το Ροδολίβος με χατ-τρικ του Γκούρτσα.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
126662132581444
226642114671552
326581844652540
426471529443816
5263811510483513

Στην Β΄ Κατηγορία και στον α΄ όμιλο ο Ηρακλής Αμμουδιάς πανηγύρισε την 2η του νίκη κερδίζοντας με 3-0 τον Ιωνικό, ενώ στον β΄ όμιλο η Πεπονιά που έχει ξεκινήσει εντυπωσιακά πήρε και 2η νίκη και αυτή την φορά κέρδισε με 3-1 την Παλαιοκώμη, πιάνοντας την μάλιστα στην βαθμολογία!

 

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΚΟΡΕΡΣ…

 

Ημίχρονο *      –   τελικό αποτέλεσμα  **

Σάββατο 17 / 03 / 2018        ώρα  16.00

 

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  PLΑY OUT  3η αγωνιστική

ΨΩΜΟΤΟΠΙ – ΡΟΔΟΠΟΛΗ                         3 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 65΄ Χουρουζίδης, 68΄ Καρυοφύλλης Β., 85΄ Σκούρτης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γκουγκούδης – Παπαδόπουλος Ε. – Αναγνωστίδης

ΛΕΥΚΩΝΑΣ  – ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ                         6 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 9΄ Στογιαντζίκης, 23΄ – 78΄ Μεσέρδης Θ., 33΄ Μερτίκας, 38΄ Κοσμίδης, 87΄ Πεχλιβανίδης   /   83΄ (πεν)  Βατμανίδης Β.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τζουμαλάκης – Κρυωνάς – Χολάνης

Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ  ΡΕΠΟ

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  24η αγωνιστική

ΒΑΛΤΕΡΟ – ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ                         2 – 5 **

ΣΚΟΡΕΡ: 80 ΄ Γκόγκας , 87΄ Νάτσιος Π.     /     17΄ – 52΄- 60΄ Βεζυρόπουλος, 75΄  88΄ Καφαλίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαδόπουλος Χ. (ν) – Βασάκης – Στεργάκης

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  24η αγωνιστική

SERRES 1800 – ΟΡΕΙΝΗ                                 4 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 22΄ – 65΄ Αγγελακάς, 80΄ Αναγνωστίδης Ν., 86΄ Πολύχρονιάδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τρακαλιάνης – Σάββας – Φραγκάκης

ΝΕΟΧΩΡΙ ΣΕΡ. – Α.Ο. ΝΙΓΡΙΤΑΣ                   1 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 38΄ Χατζηπέτρου

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χαψάς – Σώμης – Ευθυμιάδης

ΠΗΓΑΣΟΣ – ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΣ                               3 – 3 **

ΣΚΟΡΕΡ: 36΄- 45΄ Παπαρίζος, 39΄ Αποστόλου  /  26΄ Γκαρακλίδης, 55΄ Σκεντέρι , 87΄ Πασχαλίδης 

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαγής – Κωνσταντινίδης – Τατούδης

ΚΟΡΜΙΣΤΑ – ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ                              0 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 10΄ Xoυράνης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αχτσής – Ντεμάϊ  – Αχιλλεύς

ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ – ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ                               3 –  0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 40΄ – 65΄ – 87΄ Γκούρτσας

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δαουλτζής – Βογιατζή – Δουλγέρης

 

PLAY OFF  Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  2η αγωνιστική

ΑΜΜΟΥΔΙΑ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΕΡ.                                       3 – 0  **

ΣΚΟΡΕΡ: 8΄ Μητκώνης, 29΄ Αμανατίδης, 38΄ Παπαδόπουλος

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρομμύδας – Μπαντή – Κιοσσές Κ.

 

PLAY OFF  Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  αγωνιστική

ΠΕΠΟΝΙΑ – ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ                                   3 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 20΄1 – 0,  57΄ 2 – 1 , 90΄ 3 – 1/ 35΄ Ζαράκης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Βακουφτσής – Τσίκου

 

 

Ημίχρονο      –   τελικό αποτέλεσμα  **

Κυριακή  18 / 03 / 2018        ώρα  16.00

 

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  PLΑY OFFS  αγωνιστική

ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ – Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χαψάς – Δουλγέρης – Αρχοντογιάννης Γ.

Π.Σ. ΣΕΡΡΕΣ – ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τζουμαλάκης – Σάββας – Μπομπόγιας

ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ – ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Καμπαρντίνας – Βογιατζή

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  24η αγωνιστική

ΑΓΚΙΣΤΡΟ – ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπαντή – Βασίλογλου – Καρασάββας

ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ – ΧΑΡΩΠΟ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παγωνάς – Μαργαριτόπουλος – Κιοσσές Ι,

ΠΡΟΒΑΤΑΣ – ΔΑΣΟΧΩΡΙ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δαουλτζής – Κωνσταντινίδης – Παυλίδου

ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ – ΧΡΙΣΤΟΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Απιδόπουλος – Μπάρκας – Φράγκαλας Δ.

ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ – ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Μαλλίδης – Τούτκας

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  24η αγωνιστική

ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ – ΠΡΩΤΗ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γεωργίου – Γαβριήλ – Καπρινιώτης

ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ – ΠΟΣ 2000

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φράγκαλας Ρ. – Καραμανίδης Σ. – Καραμανίδης Ι.

 

PLAY OFF  Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  αγωνιστική

ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ – ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πούλιος Α. – Μπάρμπας – Λεοντής

ΒΥΡΩΝΕΙΑ – ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρομμύδας – Παπαποστόλου – Σολάκης

 

 

PLAY OFF  Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  αγωνιστική

ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ – ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πετρίδης – Παυλίδης – Κουρουζίδης

ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ – ΟΙΝΟΥΣΑ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρυωνάς – Βαρώσης – Μενέξης

 

 

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο www.serressport.gr