Σαν σε προπόνηση… ο Γ.Σ Σερρών !

Σαν σε προπόνηση... ο Γ.Σ Σερρών !

Γ.Σ ΣΕΡΡΕΣ  107-49  ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ

Από το πρώτο δεκάλεπτο τελείωσε το παιχνίδι στον Οβά Σερρών ανάμεσα στον Γυμναστικό και την Δόξα Βώλακα. Οι “πράσινοι” είχαν ένα αναμενόμενα πολύ εύκολο απόγευμα και αυτό μαρτυράει και το τελικό σκορ με την διαφορά επιπέδου να φαίνεται εξ αρχής.

Ο Γιάννης Μπουτάκογλου ζήτησε από τους παίχτες του να μπουν συγκεντρωμένα για να μην έχουν να αντιμετωπίσουν δύσκολες καταστάσεις. Αυτό και έγινε,αφού οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 31-11 στο δεκάλεπτο. Στην 2η περίοδο το σκορ ανέβηκε σε δυσθεώρητα επίπεδα και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο 64-21.

Το δεύτερο μέρος ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα και ο coach των “ταύρων” μοίρασε τον χρόνο συμμετοχής. Εν τέλει ο Γυμναστικός πέτυχε και κατοστάρα για να πετύχει την 5η του νίκη σε 6 αγώνες.

Τα δεκάλεπτα: 31-11,64-21,84-37,107-49.

Γ.Σ Σέρρες(Μπουτάκογλου): Κυριακόπουλος 12,Λαδιάς,Μποζουτσίδης 12(2),Σκαλιστής 14(2) Μητρούδης 3(1),Ντινούδης 4,Δεληγιάννης 11(1),Γκολογκίνας 13,Ασημάκης 5(1),Καρακώστας 4,Γιαβρόπουλος 3(1),Ιωαννίδης 24.

Δόξα Βώλακα: Ρεντέζης 2,Σίγγος 4,Αρμέν 12,Λιόλιος 2,Δονόγλου 10(2),Ωραιόπουλος 4,Σίγγος Γ. 15.