Σαν σε προπόνηση ο Γυμναστικός !

Γ.Σ ΣΕΡΡΕΣ  96-51  ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ

Την 8η του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε ο Γυμναστικός, ο οποίος “ξέσπασε” στην Προσοτσάνη για την ήττα της περασμένης εβδομάδας από τον ΚΑΟΔ. Οι “ταύροι” όντας σαφώς ανώτεροι από το τζάμπολ, έφτασαν στην νίκη συνδυάζοντας σκορ και θέαμα.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να είναι κοντά στο παιχνίδι με το δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται στο 26-15 και το ημίχρονο στο 46-31, αλλά στην τρίτη περίοδο το σύνολο του Μπουτάκογλου δεν άφησε κανένα περιθώριο για ενδεχόμενη αντίδραση. Κορυφαίος των νικητών ο Χατζηστεφάνου (34π.).

Τα δεκάλεπτα: 26-15,46-31,66-40,96-51.

Γ.Σ Σέρρες (Μπουτάκογλου): Δινάκης,Λαδιάς 2,Λαγός 13,Χατζηστεφάνου 34(2),Χατζής 7(1),Γκολογκίνας 8, Ντινούδης 15(3),Μποζουτζίδης 9(3),Καλμπατζίδης,Μητρούδης,Ντίκογλου 6,Καρακώστας 2.

Προσοτσάνη: Νυμφόπουλος 18(2),Βουβαλίδης 4,Κονδής,Καρακασίδης 13(1),Ντιμπ 6,Μάττας 3,Δημαρίδης, Δουλκέρογλου 2,Κουπατάρης,Ζάμπας 5.