Πρεμιέρα με… αναβολές στη Γ’ Εθνική – Όλα τα στοιχεία και το πρόγραμμα

Πρεμιέρα με... αναβολές στη Γ' Εθνική - Όλα τα στοιχεία και το πρόγραμμα


Άρχισε το Σαββατοκύριακο ο… μαραθώνιος της Γ΄ Εθνικής για την αγωνιστική περίοδο 2018-19. Οι 107 ομάδες, οι οποίες μετέχουν στο πρωτάθλημα και οι οποίες είναι χωρισμένες σε οκτώ ομίλους, βρίσκονται ήδη απο χθές στην… εκκίνηση της διοργάνωσης με αρχικό στόχο την κατάκτηση της πρώτης θέσης στο γκρουπ τους. Μετά το τέλος της πρώτης φάσης, οι πρωταθλήτριες των ομίλων θα συνεχίσουν τις προσπάθειές τους στο «ειδικό πρωτάθλημα», από το οποίο θα προκύψουν οι τέσσερις ομάδες που θα προβιβαστούν στη Football League.

Με δύο «λευκές» ισοπαλίες (0-0), στις αναμετρήσεις  Πανμοβριακός-Φοίβος Κρεμαστής και Καλλιθέα-Χαλκίδα άνοιξε η αυλαία του εφετινού πρωταθλήματος στη Γ`  Εθνική κατηγορία.

Αναβλήθηκαν πάντως τέσσερα παιχνίδια λόγω της κακοκαιρίας. Οι αναμετρήσεις που δεν διεξήχθηκαν είναι: Θύελλα Καμαρίου – Αιγάλεω, Παλληνιακός – Ιάλυσος, Ιωνικός – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ και ΠΑΣ Κόρινθος – Πανθηραϊκός.

Μάλιστα, η ανακοίνωση της ομάδας της Ρόδου, αναφέρει: «Η διοίκηση του ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ ανακοινώνει ότι ο αυριανός αγώνας με αντίπαλο τον Παλληνιακό αντικαταβάλλεται καιρικά φαινόμενα που πλήττουν τη χώρα δεν επέτρεψαν στην ομάδα του Παλληνιακού να ταξιδέψει στο νησί μας.»

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας στους οκτώ ομίλους της Γ΄ Εθνικής (όλοι οι αγώνες αρχίζουν στις 16:00, εκτός αν αναφέρεται διαφορετικά) έχει ως εξής:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Παραλιμνίου-Καβάλα 30/9

Εθνικός Σιδηροκάστρου-ΠΑΟ Κοσμίου 30/9

Κεραυνός Πέρνης-Ασπίς Ξάνθης 30/9

Αετός Ορφανού-Ορφέας Ξάνθης 30/9

Άρης Αβάτου-Εθνικός Αλεξανδρούπολης 30/9

Αλέξανδρος Κιλκίς-Νέστος Χρυσούπολης 30/9

Πανσερραϊκός-ΑΕ Καλαμπακίου 30/9

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΟ Κουφαλίων-ΠΟ Νέας Τρίγλιας 30/9

Λαγκαδάς-Ερμής Αμυνταίου 30/9

Αλμωπός Αριδαίας-Μακεδονικός 30/9

Άρης Παλαιοχωρίου-Νίκη Αγκαθιάς 30/9

Ελπίς Σκουτάρεως-Γιαννιτσά 30/9

Ολυμπιακός Κυμίνων-Εδεσσαϊκός 30/9

Μελιτεύς Μελίτης-Αγροτικός Αστέρας 30/9

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Μακεδονικός Φούφα-Τηλυκράτης 30/9

Θεσπρωτός-Κρόνος Αργυράδων 30/9

ΑΟ Φλωριάδας-Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 30/9

Αχέρων Καναλακίου-Θρίαμβος Σερβιανών 30/9

Γρεβενά Αεράτα-Σούλι Παραμυθίας 30/9

Μακεδονικός Σιάτιστας-Ναυπακτιακός Αστέρας 30/9

Ρεπό: ΑΕ Λεκίμμης

4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Σελλάνων-ΑΟ Στυλίς 30/9

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Φωκικός 30/9

Νίκη Βόλου-Θησέας Αγριάς 30/9

Αλμυρός-Αναγέννηση Καρδίτσας 30/9

Απόλλων Μακρυχωρίου-Πιερικός 30/9

Οικονόμος Τσαριτσάνης-Ολυμπιακός Βόλου 30/9

Αστέρας Ιτέας-Μετέωρα 30/9

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Ατρόμητος Πειραιά-Κερατσίνι 30/9

ΑΕ Νεάπολης-Γιούχτας 30/9

Εθνικός-Προοδευτική 30/9

Ιωνικός-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 30/9

ΑΟ Επισκοπής-Ιεράπετρα 30/9

ΑΟ Παλαιοχώρας-Ατσαλένιος 30/9

Ρεπό: Αμπελακιακός

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Πανμοβριακός-Φοίβος Κρεμαστής 29/9 (14:45)

Διαγόρας Ρόδου-Παναιγιάλειος 30/9 (13:30)

Ιάλυσος-Παλληνιακός αναβλ.

Διαγόρας Βραχνέικων-Παμβουπρασιακός 30/9

Νίκη Τραγάνου-Αστέρας Αμαλιάδας 30/9

Θύελλα Ραφήνας-Πανηλειακός 30/9

Ρεπό: Αχαρναϊκός

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Καλλιθέα-Χαλκίδα 29/9

Θύελλα Καμαρίου-Αιγάλεω 30/9 (12:00)

Χαραυγιακός-Αιολικός 30/9

Απόλλων Ερέτριας-Ηλυσιακός 30/9

Κόρινθος-Πανθηραϊκός 30/9

ΑΟ Αγ. Αναργύρων-Άγιος Ιερόθεος 30/9

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Μανδραϊκός-ΑΟ Κατασταρίου 30/9 (14:00)

ΑΟ Εικοσιμίας-ΑΟ Ύπατου 30/9 (14:00)

Αμβρυσσέας-Παναργειακός 30/9 (15:00)

Ερμιονίδα-Παναρκαδικός 30/9

Λέρνα-Καλαμάτα 30/9

Πάμισσος Μεσσήνης-Πελλάνας Καστορείου 30/9

Αστέρας Βλαχιώτη-Ένωση Ασπροπύργου 30/9

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο www.serressport.gr