Πεντάρα & +4 για την Κάτω Καμήλα, “Χ” στο Μεγαλοχώρι-Σκοτούσα, γκέλα για Οινούσα

Πεντάρα & +4 για την Κάτω Καμήλα, "Χ" στο Μεγαλοχώρι-Σκοτούσα, γκέλα για Οινούσα

Αρκετές ισοπαλίες και εκπλήξεις περιελάμβαναν οι αγώνες της Κυριακής για την Ε.Π.Σ.Σερρών, με την Κάτω Καμήλα στην Ανώτερη Κατηγορία και το Βαλτοτόπι στην Β΄, να μοιάζουν οι κερδισμένοι της ημέρας.

Στην Επίλεκτη Κατηγορία η Δόξα Ν.Σκοπού κέρδισε εύκολα με 5-0 το Ψωμοτόπι, με πέντε διαφορετικούς σκόρερ και τελειώνοντας την υπόθεση νίκη μέσα σε 15΄ στο δεύτερο ημίχρονο με τρία γκολ σε αυτό το διάστημα και έπιασε στην 3η θέση τον Λιθότοπο. Σπουδαία νίκη πήρε η Α.Ε Νιγρίτας, η οποία με γκολ του Βαγενά στο 74΄ λύγισε τον ιδιαίτερα ανταγωνιστικό φέτος Ολυμπιακό Λευκώνα και πήρε μία βαθμολογική ανάσα, ενώ Πανσουλιακός και Χείμαρρος αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς γκολ, με τον Ηρακλή να πιάνει πεντάδα με αυτόν τον βαθμό.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
122511732551837
222461372532627
322401246491930
422371147383018
522371147402416

Στην Ανώτερη Κατηγορία και στον α΄ όμιλο το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα σε Μεγαλοχώρι και Σκοτούσα δεν έβγαλε νικητή και έτσι η διαφορά των δύο ομάδων παρέμεινε ως είχε, στους δύο βαθμούς δηλαδή με τον Άρη πάντα στην κορυφή. Χωρίς νικητή έληξε και η μάχη Κερκίνης-Θρακικού με τους γηπεδούχους να προηγούνται με τον Μουσμουλίδη και τον Μητριτζάκη να ισοφαρίζει λίγα λεπτά αργότερα για το τελικό 1-1. Από εκεί και πέρα ο Προβατάς μετά από τις 22 Οκτωβρίου επέστρεψε στις νίκες κερδίζοντας με 3-0 το Χριστός με δύο γκολ του Γουραλέ και ένα του Δάφκου, ενώ η Τριανταφυλλιά κέρδισε με 0-1 στο Παλαιόκαστρο με το 11ο φετινό γκολ του Καφαλίδη.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
126581844641846
226551817551953
326551745802951
426551745762343
526531655672542

Στον β΄ όμιλο της Ανώτερης η Δόξα Κάτω Καμήλα έκανε την δουλειά της, κέρδισε εύκολα με 5-0 το Ροδολίβος με δύο γκολ του Κολοκοτρώνη που έφτασε τα 11 και είναι 1ος σκόρερ και από ένα τον Αναστασιάδη, Γρατζάκη και Κουρμπανίδη και ξέφυγε στο +4 από την Ορεινή και στο +6 από την 1800. Το Νεοχώρι κέρδισε με 2-1 τον Μαυρόλοφο με τους Ατζιαμή και Βόγκλι και ανέβηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας, ενώ οι Επτάμυλοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2 κόντρα στο Άγιο Πνεύμα.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
126662132581444
226642114671552
326581844652540
426471529443816
5263811510483513

Στην Β΄ Κατηγορία το Ποντισμένο κέρδισε εύκολα με 4-0 την Βυρώνεια και το Μοναστηράκι με 1-0 τους Λέοντες για τον α΄ όμιλο. Στον β΄ όμιλο η Οινούσα γνώρισε εντός έδρας ήττα έκπληξη από την ουραγό ομάδα του Ψυχικού χάρη στο γκολ του Χαριζάκου στο 90΄ που διαμόρφωσε το 1-2 και έχασε την μοναξιά της κορυφής. Εκεί πλέον είναι και το Βαλτοτόπι που κέρδισε με 1-2 στον Εμμανουήλ Παππά με Μηλάρη και Μάνιμο να βρίσκουν δίχτυα. Σημαντική νίκη με 1-2 πέτυχε στη Ν.Ζίχνη και η Παλαιοκώμη με τα γκολ των Μελίτου και Πετρίτη, κάτι που την ανέβασε στην 3η θέση, καθώς ο Πεθελινός παραχώρησε ισοπαλία με 2-2 στον Ηρακλή. Φοβερό ματς έγινε και ανάμεσα στο Δημητρίτσι και τον Δραβήσκο με το τελικό 3-3 να διαμορφώνεται στα τελευταία λεπτά.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
118461512501832
218451431671651
318441350501238
418311017463412
5182783731310

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
122541732522131
222481534562531
322471553542925
422371075524111
522331237633726

 

ΔΕΙΤΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΚΟΡΕΡΣ…

 

Ημίχρονο * – τελικό αποτέλεσμα **
Κυριακή 26 / 11 / 2017 ώρα 15.00

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 13η αγωνιστική
Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ – ΛΕΥΚΩΝΑΣ                             1 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ:  74΄ Βαγενάς
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δαουλτζής – Δουλγέρης – Σάββας
ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ – ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ                                  0 – 0  **
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τζουμαλάκης – Κιοσσές  Ι. – Παυλίδου
ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ – ΨΩΜΟΤΟΠΙ                          5 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ: 34΄ Κουταντώνης , 50΄ Μεσέρδης , 60΄ Βεζυρόπουλος  , 64΄ Βασιλειάδης, 78΄ Μετούσι
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γκουγκούδης – Αναγνωστίδης – Βογιατζή

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ 12η αγωνιστική
ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ -ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ             0 – 1 *
ΣΚΟΡΕΡ: 40΄ (πεν) Καφαλίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρομμύδας – Σαββάτης – Γεωργίου
ΠΡΟΒΑΤΑΣ – ΧΡΙΣΤΟΣ                                        3 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ: 30΄ Δάφκος, 39΄ – 74΄ Γουραλές
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Πούλιος Ι. – Αχιλλεύς
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ – ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ                          0 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρυωνάς – Αρχοντογιάννης Γ. – Παπαδόπουλος Ε.
ΚΕΡΚΙΝΗ – ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ                           1 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 65΄ Μουσμουλίδης   /  69΄ Μητριτζάκης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Στόλης – Φραγκάκης – Ντεμάϊ

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ 12η αγωνιστική
ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ – ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ                      2 – 2 **
ΣΚΟΡΕΡ: 24΄ Ατσαλος, 42΄ Πεχλιβανίδης Αγ.   /  66΄ Παπαντωνίου, 82΄ Στόϊκος 
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Απιδόπουλος – Ευθυμιάδης – Παπαποστόλου
ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ – ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ                      5 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ: 10΄ Αναστασιάδης, 44΄ (πεν) – 68΄ Κολοκοτρώνης, 70΄ Γρατζάκης, 90΄ Κουρμπανίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τρακαλιάνης – Τούτκας – Κωνσταντινίδης Κ.
ΝΕΟΧΩΡΙ – ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΣ                            2 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 55΄ Ατζιαμής, 75΄ (πεν) Βόγκλι   /  75΄ Αργυριάδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Τσαουσίδης  – Παπαδόπουλος Χ.(ν)

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α΄ ΟΜΙΛΟΣ 10η αγωνιστική
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ – ΛΕΟΝΤΕΣ ΣΕΡ.              1 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ: 70′ (πεν) Τυριακίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γαβριήλ – Μπαμπασίκας – Καραμανίδης Σ.
ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ – ΒΥΡΩΝΕΙΑ                         4- 0 ** 
ΣΚΟΡΕΡ: 25΄ Δελής Αθ., 38΄ Τουρνάς Χρ., 85΄ Καραμάνης Ευαγ., 90΄ Μπακάλης Γ.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαγής – Πασχαλίδης – Μαργαριτόπουλος

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ 10η αγωνιστική
ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ – ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ                     1 – 2 **
ΣΚΟΡΕΡ:  40΄(πεν)  Τόσκα   /  20΄ Μελίτος, 54΄ Πετρίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φράγκαλας Ρ. -Αλεξίου – Βουρλιάκης
ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΕΡ.                   2 – 2 **
ΣΚΟΡΕΡ: 43΄ Βόγκλι , 62΄ Ρονάλντο  /  47΄ Πάγκαλης, 68΄ Γιαννίκης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τάλιου – Παπαδόπουλος Δ. – Μπάρμπας
ΟΙΝΟΥΣΑ – ΨΥΧΙΚΟ                                       1 – 2 **
ΣΚΟΡΕΡ:  43΄ Βέρρος  /   32΄(πεν) Βουδουρίδης, 90΄ Χαριζάκος
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπίμπη – Μαυρίδης – Μπεριντζής
ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙ – ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ                      3 – 3 **
ΣΚΟΡΕΡ: 35΄ (πεν)  Γκάργκαλης, 45΄ Καλαίτζής , 90΄ Ακριτίδης Ν.  /  40΄ (πεν) Τσιότρας, 60΄ – 88΄ Αθανασακάκης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βασάκης – Αλεξιάδης – Μακκίνας
ΕΜΜ. ΠΑΠΑΣ – ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ                       1 – 2 **
ΣΚΟΡΕΡ: 60΄ (αυτ) Χασιωτάκης /  65΄ (πεν) Μηλάρης, 80΄ Μάνιμος
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πούλιος Α. – Βακουφτσής – Καραμανίδης Ι.

Ημίχρονο * – τελικό αποτέλεσμα **
Σάββατο 25 / 11 / 2017 ώρα 15.00

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 13η αγωνιστική
Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ – ΡΟΔΟΠΟΛΗ                         7 – 0**
ΣΚΟΡΕΡ: 13΄-16΄-45΄ Άγγος, 31΄ Κλαϊντι, 60΄-77΄ Ζάγκας, 88΄ Πασχαλίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τρακαλιάνης – Σάββας -Αναγνωστίδης
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ – Π.Σ. ΣΕΡΡΕΣ                         3 – 3**
ΣΚΟΡΕΡ: 19΄(πεν.)-88΄ Σιδηρόπουλος, 67΄ Ιβαντζίκης / 70΄(πεν.)-90+΄ Σιψής Κ., 80΄ Πέππας
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρυωνάς – Παπαδόπουλος Ι. – Παπαδόπουλος Ε.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ – ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ            0 – 3**
ΣΚΟΡΕΡ: 43΄ Μαϊκόπουλος, 45+΄, 85΄ Τσεμπερίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κεφαλάς – Αρχοντογιάννης Γ. – Βογιατζή

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α΄ ΟΜΙΛΟΣ 12η αγωνιστική
ΧΑΡΩΠΟ – ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ                           2 – 2**
ΣΚΟΡΕΡ: 70΄ Ασλανίδης, 90΄ Χάρισμας / 15΄ Παρίσης, 90+΄(πεν.) Μελαδίνης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Στόλης – Κιοσσές Κ. – Πετρίδης
ΒΑΛΤΕΡΟ – ΑΝΩ ΠΟΡΡΟΪΑ                       2 – 5**
ΣΚΟΡΕΡ: 77΄- 84΄ Νάτσιος Π. / 4΄-55΄ Ατανάσοφ, 6΄ Γκούλα, 45΄ Παπαδόπουλος, 88΄ Γκαρνέζης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρομμύδας – Σαββάτης – Γεωργίου
ΑΓΚΙΣΤΡΟ – ΔΑΣΟΧΩΡΙ                             4 – 1**
ΣΚΟΡΕΡ: 61΄ Δράμαλης, 85΄, 87΄Κωνσταντινίδης, 90+΄ Σαράντης / 24΄ Βατμανίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φραγκάκης – Βασάκης – Τσίκου

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ 12η αγωνιστική
SERRES 1800 – ΠΡΩΤΗ                              1 – 1**
ΣΚΟΡΕΡ: 24΄ Παυλίδης / 50΄ Ζαγκλιβέρης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Δουλγέρης – Παπαδόπουλος Χ.(π)
Α.Ο. ΝΙΓΡΙΤΑΣ – ΟΡΕΙΝΗ                          1 – 0**
ΣΚΟΡΕΡ: 28΄ Φίτσιος
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τζουμαλάκης – Παυλίδου – Παπαδόπουλος Π.
ΠΗΓΑΣΟΣ – Π.Ο.Σ. 2000                            6 – 0**
ΣΚΟΡΕΡ: 33΄-43΄-87΄-90+΄ Xατζηπαυλίδης, 41΄-69΄ Κιουσεκτσίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπίμπη – Καπρινιώτης – Μαυρίδης
ΚΟΡΜΙΣΤΑ – ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ                     1 – 3**
ΣΚΟΡΕΡ: 60΄πεν.) Σωμάδης / 22΄ Νένος, 41΄(αυτ.), 85΄ Δρόσος
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φράγκαλας Ρ. – Τρικάζης – Αλεξιάδης

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α΄ ΟΜΙΛΟΣ 10η αγωνιστική
ΑΧΛΑΔΟΧΩΡΙ – ΑΜΜΟΥΔΙΑ                   0 – 7**
ΣΚΟΡΕΡ: 20΄-38΄Μητκώνης, 26΄-30΄-36΄-  75΄ Γκάλιος, 55΄ Φαρδέλας
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πούλιος Α. – Μακκίνας – Αλεξίου
ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ – ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ           2 – 3**
ΣΚΟΡΕΡ: 65΄ Σοφιανίδης, 90+΄ Κωνσταντίνου / 8΄-73΄-90΄ Αγαπίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαγής – Χολάνης Ντεμάϊ
ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ – ΙΩΝΙΚΟΣ                     4 – 1**
ΣΚΟΡΕΡ: 9΄-25΄-79΄ Σπανίδης, 60΄ Τσιφτσίνης / 85΄ Σαϊνατούδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γαβριήλ – Τρανούδης- Ασλανίδης

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ αγωνιστική
ΠΕΠΟΝΙΑ – ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ             2 – 0**
ΣΚΟΡΕΡ: 41΄ Τοπούζης, 75΄ Βαλούντος
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τάλιου – Λεοντής – Βαρώσης

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο serressport.gr