Παραλίγο την «ζημιά»…στην Καβάλα το Παραλίμνιο-Άτυχη… ήττα με 1-0!

Παραλίγο την «ζημιά»...στην Καβάλα το Παραλίμνιο-Άτυχη... ήττα με 1-0!

Post Match SSN | ΚΑΒΑΛΑ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 1-0

Ο Απόλλωνας Παραλιμνίου θα μπορούσε να φύγει με βαθμό ή βαθμούς από την Καβάλα, αφού στάθηκε αρκετά καλά, απέναντι σε μια ομάδα που έχει σκοπό την άνοδο… η Σερραϊκή ομάδα δέχτηκε ένα γκολ στα χασομέρια του πρώτου ημιχρόνου, ενώ θα μπορούσε να είχε σκοράρει σε 2 περιπτώσεις και να επιστρέψει στο Παραλίμνιο πιο άνετη στον βαθμολογικό πίνακα.

ΤΟ ΜΑΤΣ:

Οι γηπεδούχοι παρουσιαστήκαν κατώτεροι τον περιστάσεων και σε έναν παγωμένο αγωνιστικό χώρο, δεν επιβεβαίωσαν σε κανένα σημείο του αγώνα, ούτε την βαθμολογική τους θέση, ούτε την πρόθεση ανόδου… Αντίθετα ο Παύλος Δημητρίου κατέβασε αρκετά διαβασμένους τους παίκτες του Παραλιμνίου και αν δεν ήταν οι ατομικές προσπάθειες και το γκολ του Γιατσίνοβιτς στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου θα..γράφαμε για άλλο ματς. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Μουτεσίδης-Μπονέρης που μπήκαν στην μάχη, έδωσαν το κάτι παραπάνω επιθετικά για τους Σερραίους που έφτασαν με αξιώσεις μπροστά από την εστία του Δήμιζα αλλά στην τελική προσπάθεια ήταν άτυχοι. Στο φινάλε του ματς αποβλήθηκε και ο Κώστας Τριανταφύλλου με δεύτερη κίτρινη κάρτα(κόκκινη).

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΓΩΝΑ:

Γήπεδο Ανθή Καραγιάννη: ΑΟ Καβάλα – Απόλλων Παραλιμνίου

Διαιτητές: Μιχούλιας, Μεταξιώτης, Παπαδοπούλου (ΕΠΣ Μακεδονίας)

ΑΟΚ(Π. Δερμητζάκης): Δήμιζας, Μπλιός, Λυμπεράκης, Κασμερίδης, Τουμανίδης, Παπαδόπουλος 72`Θωμαϊδης , Γεμιστός 82` Αδαμάκης , Ψάλτης, Τσούτσης, Γιατσβίνοβιτς 76` Τόσκας , Μαρκόπουλος 90` Βαλαβανόπουλος.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ(Π. Δημητρίου): Γουναρίδης, Δ. Τριανταφύλλου, Τάκας, Κουτζαβασίλης, Μερεσιώτης, Δ. Τριανταφύλλου,  Δέντσας 70` Μπονέρης , Λιάρας 85` Γκόλιας, Τσαούσης 53` Μουτεσίδης ,  Καρυοφίλλης Δ, Ζυγκερίδης.

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ:

15’: Φάουλ του Γρηγόρη Παπαδόπουλου δύσκολη απόκρουση του Γουναρίδη.

23’: Ο Ψάλτης προσπαθεί από μακριά με λόμπα να πετύχει τον Γουναρίδη έξω από την εστία του αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ.

40′ ΓΚΟΛ! 1-0:  Από πάσα του Μαρκόπουλου, ο Γιατσίνοβιτς βρήκε χώρο και με πολύ ωραίο σουτ το 1-0.

42’: Φάουλ του Κ. Τριανταφύλλου , κεφαλιά του Β. Καρυοφύλλη λίγο άουτ.

43’: Σουτ του Μαρκόπουλου εντυπωσιακή απόκρουση του Γουναρίδη σε κόρνερ.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ 1-0

55’: Η πρώτη ουσιαστική ευκαιρία για γκολ, του Απόλλωνα, ο Ζυγκερίδης βρέθηκε μόνος του, αλλά το σουτ απέκρουσε ο Δήμιζας.

85’: Κεφαλιά του Τόσκα λίγο άουτ από κόρνερ του Μπλιού.

86’: Δεύτερη κίτρινη(κόκκινη) ο Κώστας Τριανταφύλλου.

92’: Φάουλ του Μουτεσίδη η μπάλα βρίσκει σε αμυντικό και καταλήγει άουτ.

Φωτογραφίες: Λάσκαρης Τσούτσας