Παρακολουθήστε παρέα με το SSN LIVE τον αγώνα ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΑΕ ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Γιαννακίδης, Μπάρδας, Αποστολόπουλος, Καστριτσέας, Κούτλας, Πούφλης, Πέτρου, Ζιώγας, Παπαβασιλείου, Βλαχόπουλος, Obosu. Αναπληρωματικοί:Κασίμης, Μπομπότας, Παρουτσής, Βουδουρίδης, Νέδος, Χριστοφορίδης, Παπαδόπουλος.

ΑΕ ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ: Κελετζής, Ράντο, Καλατζίδης, Κλόγκιρι, Τσερκέζος, Κυσσίδης, Τζιβανάκης, Βασιλειάδης, Θεοδοσιάδης, Μαυροβασίλης, Παυλίδης. Αναπληρωματικοί: Παγκάκης, Ντόβας, Κατακαλίδης, Στάϊκος, Κωνσταντινίδης, Παναγιώτου, Σαββίδης.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ:

2´ | 1-0 Γκολ ο Πέτρου για τον Πανσερραϊκό μεσα απο την μεγάλη περιοχή με δεξί πλασέ μετα απο κεφαλιά ασιστ του Ομπόσου

14´ | 2-0 Γκολ ο Πέτρου για τον Πανσερραϊκό μετα απο απευθείας εκτέλεση φάουλ

21´ | Δοκάρι για τον Πανσερραϊκό απο τον Ομπόσου που πλάσαρε τον Κελετζή μεσα απο την μικρή περιοχή. Στην επαναφορά ο Παπαβασιλείου δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα σε κενή εστία.

33´| Σουτ απο τον Ομπόσου απο το ύψος της μεγάλης περιοχής άουτ.

41´ | Ο Παπαβασιλείου με μακρινή μεταβίβαση έδωσε στον Πέτρου στα άκρα, αυτός βρήκε τον Πούφλη αλλα ο τελευταίος αστόχησε.

42´ | Ο Παπαβασιλείου φάτσα με το γκολ προσπάθησε να κρεμάσει τον Κελετζή αλλα ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ τον πρόλαβε.

43´ | Σουτ για το Καλαμπάκι απο τον Μαυροβασίλη η μπαλα εφυγε απελπιστικα άουτ.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ:

47´ | Σουτ αστοχο για το Καλαμπάκι απο τον Θεοδοσιάδη

48´ | Κεφαλιά Παπαβασιλείου μετα  απο γέμισμα, η μπάλα περασε άουτ

49´ | Δυνατό σουτ έξω απο την περιοχή για τον προωθημενο Καλατζίδη, χαμένη ευκαιρία αουτ για τηνΑΕΚ

59´ | Ο Ομπόσου απο τα δεξιά τρύπησε την άμυνα της ΑΕΚ πάσαρε στον ελεύθερο Παπαβασιλείου αλλα ο φορ του Πανσερραϊκού έστειλ την μπαλα αδύναμα στην αγκαλιά του Κελετζή.

61´ | Ωραία εναλλαγή της μπάλας απο τους παίκτες του Πανσερραϊκού, τελικός αποδέκτης ο Πούφλης   αλλα την μπάλα μπλόκαρε εύκολα ο τερματοφύλακας.

63´ | Αλλαγές για το Καλαμπάκι: Κυσσιδης/Κωνσταντινίδης, Θεοδοσιάδης/ Στάϊκος, Παυλίδης/Ντόβας.

64´| 3-0 Γκολ ο Ζιώγας για τον Πανσερραϊκο με ωραίο σουτ μεσα απο την μεγάλη περιοχή!

69´ | Οριζόντιο Δοκάρι απο τον Στέφανο Πέτρου σε μακρινο πλασε στο οριο της μεγαλης περιοχής.

78´ | Σουτ Βλαχόπουλος μέσα απο την μεγάλη περιοχή απέκρουσε σε κόρνερ ο Κελετζής.

81´ | Αλλαγές για τον Πανσερραϊκό: Κούτλας/Χριστοφορίδης, Πέτρου/Παρουτσής

84´ | 4-0 Γκολ με Ατομική προσπάθεια ο Παπαβασιλείου αφου πέρασε 2 παίκτες και πλάσαρε εύστοχα τον Κελετζή!

86´ | Αλλαγές για τον Πανσερραϊκό: Αποστολόπουλος/Νέδος, Βλαχόπουλος/Παπαδόπουλος