Παράσταση για έναν ρόλο για τον Πανσερραϊκός BC

Κάνοντας τα απολύτως απαραίτητα ο Πανσερραϊκός διέλυσε με 105-58 το Δοξάτο και συνεχίζει την καταδίωξη του ΚΑΟΔ ελπίζοντας σε γκέλα του στις εναπομείναντες τρεις αγωνιστικές , κάτι που συγκεντρώνει ελάχιστες πιθανότητες βεβαίως.

Τα “λιοντάρια” μπήκαν συγκεντρωμένα από το πρώτο λεπτό και εξασφάλισαν μια πολύ σημαντική διαφορά με την λήξη του πρώτου δεκαλέπτου (29-13). Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι “κόκκινοι” ανέβασαν ακόμη περισσότερο την διαφορά με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται στο +30 (58-28). Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι και οι γηπεδούχοι κατέκτησαν το 17ο ροζ φύλλο αγώνος σε σύνολο 19 αγωνιστικών.

Τα δεκάλεπτα: 29-13,58-28,83-41,105-58.

Πανσερραϊκός: Σταματόπουλος 4, Φραγκούλης 10(2), Γεωργιανός 20(2), Αποστολίδης 6, Καρασαββίδης 26(1), Τσανάκας (10 ασιστ), Χατζηστεφάνου 17(2), Χατζηανδρέου 8, Παρχαρίδης 11(2), Γιοβάνης 1, Γρίψιος 2.

Δοξάτο: Σολάκης, Μαζαράκης 4, Αρβανιτίδης 5(1), Αραβίδης 4, Διάκου, Κοπαράνης 25(2), Κουπατσιάρης 6, Ευθυμιάδης 14(4).