ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ BC: Στο… ρελαντί, 72-50 το Παγγαίο

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ BC: Στο... ρελαντί, 72-50 το Παγγαίο

Σε τυπική διαδικασία μετέτρεψε την αναμέτρηση με το Παγγαίο ο Πανσερραϊκός που δεν δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση του αντιπάλου και να πάρει άλλη μια νίκη(72-50), φτάνοντας τις τρεις σε ισάριθμους αγώνες.

Με εξαίρεση το πρώτο δεκάλεπτο όπου οι φιλοξενούμενοι ήταν κοντά στο σκορ (19-14) σε κανένα άλλο σημείο της αναμέτρησης δεν μπόρεσαν να βάλουν εμπόδια στον δρόμο του Πανσερραϊκού για το 3/3 και το μόνο που κατάφεραν ήταν να ρίξουν την διαφορά στους 22 πόντους στην τελευταία περίοδο.

Πολύ χρόνο συμμετοχής σε όλους τους αθλητές που είχε στην διάθεση του έδωσε ο Φ.Κοκολιός με τους Παρχαρίδη και Χατζηστεφάνου να χρίζονται πρώτοι σκόρερ για τους “κόκκινους” αφού αμφότεροι πέτυχαν από 16 πόντους. Ακολουθεί η αναμέτρηση στην γειτονική Ηράκλεια για τα “λιοντάρια”.

Τα δεκάλεπτα: 19-14,36-20,61-30,72-50.

Πανσερραϊκός (Κοκολιός): Καϊμακάμης 4, Ιακωβίδης 10, Μπουναρτζής 2, Αποστολίδης 4, Κοπίλης 4, Χατζηστεφάνου 16, Γρίψιος 6, Τσανάκας (8 ασίστ), Σταματόπουλος 10 (1), Παρχαρίδης 16 (4).