Πανέτοιμες οι «Λιονταρίνες» του Πανσερραϊκού για την μάχη στην Λάρισα!

Πανέτοιμες οι «Λιονταρίνες» του Πανσερραϊκού για την μάχη στην Λάρισα!

Στη «μάχη» του Κυπέλλου Ελλάδας Γυναικών θα ριχθούν σήμερα Κυριακή οι ομάδες της Α2, δίνοντας τους πρώτους αγώνες, για την πρώτη αγωνιστική της πρώτης φάσης. Μια διοργάνωση που συμμετέχει και ο ΜΓΣ Πανσερραϊκός-POLIECO, που καλείται να ξεπεράσει το εμπόδιο της Ολύμπιας Λάρισας, αν θέλει να συνεχίσει στην επόμενη αγωνιστική, αφού οι αγώνες διεξάγονται σύστημα «νοκ-άουτ».

Το πρώτο επίσημο ματς της νέας αγωνιστικής περιόδου, θα πραγματοποιηθεί στη Νεάπολη της Λάρισας σε λίγη ώρα, στις 12.00 το μεσημέρι. Οι «Λιονταρίνες» θέλουν να ξεκινήσουν με το δεξί τις υποχρεώσεις τους, στην πρωτεύουσα του Θεσσαλικού κάμπου και ο coach Καρατσομπάνης εμφανίζεται αισιόδοξος, για την απόδοση των κοριτσιών κατά την διάρκεια της προετοιμασίας.

Η δεύτερη αγωνιστική της πρώτης φάσης θα ακολουθήσει την επόμενη Κυριακή (22/09) και η τρίτη στις 29/09. Η δεύτερη φάση, με τη συμμετοχή και ομάδων από την Α1 Γυναικών, είναι προγραμματισμένη για τις 6 Οκτωβρίου.

ΕΔΩ ΔΕΙΤΕ LIVE ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

https://www.matchendirect.fr/basket/match-365762-olympia-larissa-panserraikos

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας (15/09):

Νότιος Όμιλος
Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αετός Καλλιθέας Γεράνιος, Λαζόγκα (Γολεγού)
Χίου 17.00 Αιγέας Χίου-Πρωτέας Βούλας Χουγιάζος, Κωτσακόπουλος (Σκούφαλος)
«Π. Σαλπέας» 15.00 Φοίνικας Πειραιά-Αγ. Παρασκευή Σιδέρης, Νικολοπούλου (Δραμεσιώτης)
Άργους 13.00 Α.Ο. Άργους Δαναοί-Αθηναϊκός Τσακιράκη, Λάμπος (Μαυραντζάς)
3ο Κ.Γ. Ζωφριάς 13.00 Πανιώνιος-Εύνικος Παπαδόπουλος Χρ., Γαρινή (Παπαδόπουλος Κ.)

Βόρειος Όμιλος
Νεάπολης Λάρ. 12.00 Ολύμπια Γ.Σ. Λάρισας-Πανσερραϊκός Γιαννούλης Στ., Τσάλας (Σταμάτης)
Ιβανώφειο 15.00 Ηρακλής-Αναγέννηση Ν.Ρ. Αναστασιάδης, Θρασυβουλίδης (Φωτιάδης)
ΜΕΝΤ 16.15 ΜΕΝΤ-Ασπίδα Ξάνθης Χατζηκώστας, Τοπαλίδης Κ. (Λαδόπουλος)
Καλαμαριάς 12.00 Απόλλων Καλ.-Άρης Καντερές, Κώνης (Βαφείδης)
Πανοράματος 14.00 Πανόραμα-Παναθλητικός Παπαδοπούλου Κυρ., Τσάνταλη (Δέλλας)
Σ.Σ. Κατερίνης 13.00 Πιερικός Αρχέλαος-Πυλαία Γκέκας, Γιατρόπουλος (Βάτσιος)

Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ

Α΄Φάση 2ης αγωνιστική 22/09:

1ος όμιλος

  • Άργους οι Δαναοί – Αθηναϊκός by στην 3η αγωνιστική
  • Ηλιούπολη – Έσπερος ΑΟΠΑ by στην 3η αγωνιστική
  • Ζωρράφου/Αετός Καλλιθέας – Αιγέας Χίου/Πρωτέας Βούλας
  • Φοίνικας Πειραιά/Αγία Παρασκευή – Πανιώνιος/ΓΑΣ Ευνικός

2ος όμιλος

  • Νο13. Πιερικός Αρχέλαος – ΑΕ Πυλαίας by στην 3η αγωνιστική
  • Νο14. ΜΕΝΤ/ Ασπίς Ξάνθης by στην 3η αγωνιστική
  • Νο15. Ολύμπια Λάρισας/Πανσερραϊκός – Πανόραμα/Παναθλητικός
  • Νο16. Απόλλων Καλαμαριάς/Άρης – Ηρακλής/Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Α΄Φάση 3η αγωνιστική 29/09:

1ος όμιλος

  • Νο17. Νικητής ζευγαριού 13 – Ηλιούπολη/Έσπερος ΑΟΠΑ
  • Νο18. Νικητής ζευγαριού 14 – Άργους οι Δαναοί/Αθηναϊκός

2ος όμιλος 

  • Νο19. ΜΕΝΤ/Ασπίς Ξάνθης – Πιερικός Αρχέλαος/ΑΕ Πυλαίας
  • Νο20. Νικητής ζευγαριού 15 – Νικητής ζευγαριού 16

Β΄Φάση 1η αγωνιστική 06/10:

  • Νο21. Νικητής αγώνα 17 – Νικητής αγώνα 19
  • Νο22. Νίκη Λευκάδας – Παναθηναϊκός
  • Νο23. Ολυμπιακός – Σπόρτιγκ
  • Νο24. Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Δάφνη Αγίου Δημητρίου
  • Νο25. ΠΑΟΚ – Ελευθερία Μοσχάτου
  • Νο26. Νικητής αγώνα 20 – Μελίσσια
  • Νο27. Εσπερίδες Καλλιθέας – ΠΑΣ Γιάννινα
  • Νο28. Νικητής αγώνα 18 – Χανιά

Προημιτελικά 29/12:

  • Νικητής Νο 27 – Νικητής Νο 21
  • Νικητής Νο28 – Νικητής Νο 25
  • Νικητής Νο 26 – Νικητής Νο 22
  • Νικητής Νο 24 – Νικητής Νο 23
Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο www.serressport.gr