Πήραν την πρόκριση τα “λιοντάρια” για την επόμενη φάση του Κυπέλλου !

Πήραν την πρόκριση τα "λιοντάρια" για την επόμενη φάση του Κυπέλλου !

ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ  79-88  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ U20

Την νίκη-πρόκριση στην Β’Φάση του Κυπέλλου πανηγύρισε η U20 του Πανσερραϊκού, που συνάντησε κάποιες δυσκολίες αφού οι γηπεδούχοι ήταν ιδιαίτερα εύστοχοι έξω από τα 6.75. Όπως και να έχει η νεανική ομάδα του Πανσερραϊκού, που παρατάχθηκε και με δύο άνδρες (βάσει κανονισμού) έφτασε στο ροζ φύλλο αγώνος και περιμένει να μάθει τον αντίπαλο της.

Με τρομερή ευστοχία ξεκίνησαν το παιχνίδι και οι δυο ομάδες με τους γηπεδούχους να έχουν το πάνω χέρι στο δεκάλεπτο, που ολοκληρώθηκε στο 27-21. Στο δεύτερο δεκάλεπτο το σύνολο του Κοκολιού με πολύ καλύτερη άμυνα και με εξίσου καλή επίθεση κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια με το +5 (41-46). Στην επανάληψη τα “λιοντάρια” είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης και έφτασαν στο νικηφόρο αποτέλεσμα πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση.

Τα δεκάλεπτα: 27-21,41-46,65-71,79-88.

Πανσερραϊκός U20 (Κοκολιός): Δατσιάδης 16(1),Ντίνος 26(4),Γεωργιανός 12(1),Λάτσιος 2,Δημητρακάς 9(1), Κάτος 13,Σταματόπουλος 10,Βασιλείου.