Νίκη, 4η θέση και -6 από τον κορυφή για τον Απόλλωνα Παραλιμνίου

Την επιστροφή στις νίκες έψαχνε ο Απόλλων Παραλιμνίου μετά την ήττα από τον Άρη
Αβάτου και επικράτησε με 3-1 της Ένωσης Αλεξανδρούπολης, στο πλαίσιο της 11ης

Σερρών να έχει αποκλειστικά και μόνο την νίκη στο μυαλό της, μετά την ήττα της
προηγούμενης Κυριακής από τον Άρη Αβάτου.

Οι παίκτες του Παύλου Δημητρίου επέστρεψαν στις επιτυχίες, επικρατώντας της
Αλεξανδρούπολης 3-1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ… νωθρά και από τις δύο ομάδες, με κύριο στόχο το μηδέν. Στο
21΄  λεπτό καταγράφηκε η πρώτη φάση του παιχνιδιού, με την κεφαλιά του Γαϊδαρτζή να
περνάει ελάχιστα άουτ. Τέσσερα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 25 λεπτό, ο
Καρυοφύλλης με ωραία προσπάθεια, άνοιξε το σκορ κάνοντας του 1-0 για το Παραλίμνιο. Η
ομάδα της Αλεξανδρούπολης προσπάθησε να αντιδράσει, χάνοντας όμως μεγάλη ευκαιρία
μετά από τετ α τετ του Καρακασίδη, για να ξαναμπεί στο παιχνίδι. Λίγα λεπτά πριν την λήξη
του ημιχρόνου (42΄), ο Γαϊδαρτζής πέτυχε γκολ, δίνοντας «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα
του.

Στην επανάληψη, η Ένωση Αλεξανδρούπολης, είχε να… ανέβει ένα βουνό, αν ήθελε να
διεκδικήσει κάτι από το συγκεκριμένο παιχνίδι. Οι ελπίδες της για ένα θετικό αποτέλεσμα
πολλαπλασιάστηκαν, όταν στο 68΄λεπτό, ο Παπαοικονόμου μείωσε σε 2-1, με τον
Παραλίμνιο όμως να μην έχει πει ακόμα την τελευταία του λέξη. Στο 84΄ λεπτό, ο Βασάρας