Νίκες για Λιθότοπο & Α.Ε.Χ | 7×7 για το Νεοχώρι και κορυφή για την Παλαιοκώμη!

Νίκες για Λιθότοπο & Α.Ε.Χ | 7x7 για το Νεοχώρι και κορυφή για την Παλαιοκώμη!

Επιστροφή στην δράση για τις ομάδες της Ε.Π.Σ.Σερρών μετά την διακοπή λόγω του συλλαλητηρίου με την πλειοψηφία των φαβορί να κερδίζουν, αλλά και μία αλλαγή σκυτάλης στην κορυφή της Β΄ Κατηγορίας.

Στην Επίλεκτη η Δόξα Λιθοτόπου πήρε το ντέρμπι με τον Ηρακλή Χειμάρρου, κέρδισε με 3-1 με πρωταγωνιστή τον Ζαχαριά που σημείωσε τα δύο γκολ της ομάδας του, με τον Σιδηρόπουλο να σκοράρει επίσης στο 90΄ και μείωσε προσωρινά στο -2 από τον Εθνικό Σιδηροκάστρου που παίζει την Κυριακή κόντρα στην Α.Ε Νιγρίτας. Νίκη επίσης και για την Α.Ε Χρυσού που μετά από 12(!) αγωνιστικές κράτησε στο μηδέν μία από τις καλύτερες επιθέσεις της κατηγορίας, αυτήν του Π.Σ Σέρρες, κέρδισε με 1-0 χάρη στο γκολ του Ζάγκα στο 62΄ και ξέφυγε από την 4η θέση.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
134832581611447
234802554551144
333762373561541
434722266682048
533682157601941

Στην Ανώτερη Κατηγορία και στον α΄ όμιλο η Σκοτούσα κέρδισε την Κερκίνη με 3-1 με τα γκολ των Νικολακίεφ, Μεσιούρη και Ξενοφώντος, πέρασε προσωρινά στην 1η θέση και περιμένει το ντέρμπι Άνω Πορρόϊα-Μεγαλοχώρι την Κυριακή μήπως καταφέρει να μείνει στην κορυφή. Φοβερό ματς έγινε στο Χαρωπό εκεί όπου ο Αετός αν και βρέθηκε να χάνει στο ημίωρο με 1-3(!) από το Άγκιστρο, έκανε την ανατροπή και πήρε την εντυπωσιακή νίκη με 4-3 βρίσκοντας γκολ από τους Χάρισμα, Ασλανίδη, Πάνκο και Τζούλια.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
134832581611447
234802554551144
333762373561541
434722266682048
533682157601941

Στον β΄ όμιλο το Νεοχώρι συνέχισε το… βιολί του και έκανε το 7×7 κερδίζοντας μέσα στην δύσκολη έδρα της Πρώτης με 1-2, χάρη σε γκολ των Σένια και Κυριακάκη και φυσικά παραμένει στην κορυφή. Στην 2η θέση πέρασε η Δόξα Κάτω Καμήλας η οποία πέρασε με ένα εντυπωσιακό διπλό από την έδρα της Μεσολακκιάς την οποία και κέρδισε με 6-1 με δύο γκολ του Κολοκοτρώνη που έφτασε τα 18, δύο του Αναστασιάδη και από ένα των Αντωνογλούδη-Γρατζάκη. Ήττα με 1-0 γνώρισε στο Ροδολίβος η Ορεινή, με τον Ανδρίκο να σημειώνει το γκολ της νίκης στο 80΄. Νίκη και για την Κορμίστα με 0-2 στην έδρα του ΠΟΣ 2000 με τα γκολ των Βατίτση και Χατζηιορδανίδη.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
134832581611447
234802554551144
333762373561541
434722266682048
533682157601941

Στην Β΄ Κατηγορία το Ν.Πετρίτσι διέλυσε την Βυρώνεια με 7-2 με τον Γκιεργκίεφ να σημειώνει τέσσερα γκολ, ενώ ο Ιωνικός πήρε διπλό στο Αχλαδοχώρι με 0-1.  Στον β΄ όμιλο είχαμε έκπληξη και αλλαγή στην κορυφή. Ο Ατρόμητος Βαλτοτοπίου γνώρισε απρόσμενη ήττα με 3-1 στην έδρα της Πεπονιάς, παρότι προηγήθηκε, με τους Τοπούζη, Σερέκα και Κουσίδη να σκοράρουν για τον Αστέρα. Έτσι, η Παλαιοκώμη που κέρδισε με 3-1 τον Εμμανουήλ Παππά με τα δύο γκολ του Καρύπογλου και το ένα του Τσιάτρη, πάτησε στην 1η θέση με +1 από το Βαλτοτόπι.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
134832581611447
234802554551144
333762373561541
434722266682048
533682157601941
ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
134832581611447
234802554551144
333762373561541
434722266682048
533682157601941

 

φωτό-πηγή:panseraikos.gr

 

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΚΟΡΕΡΣ…

 

Ημίχρονο     –   τελικό αποτέλεσμα  **

Σάββατο  27 / 01 / 2018        ώρα  15.00

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   18η αγωνιστική

ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ – ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ                              3 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 26΄ – 48΄ Ζαχαριάς, 90΄ Σιδηρόπουλος  /  60΄  Βατμανίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Καμπαρντίνας – Χολάνης

Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ – Π.Σ. ΣΕΡΡΕΣ                          1 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ:  62΄ Ζάγκας

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρομμύδας – Βογιατζή – Σολάκης

ΑΝΩΤΕΡΗ  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  18η αγωνιστική

ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ – ΚΕΡΚΙΝΗ                               3 – 1 ** 

ΣΚΟΡΕΡ: 15΄ Νικολακίεφ  Στ., 42΄ Μεσιούρης, 68΄ Ξενοφώντος  Σαβ.    /   38΄ Μανόλεφ

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καρασάββας – Αρχοντογιάννης Γ. – Τούτκας

ΧΑΡΩΠΟ – ΑΓΚΙΣΤΡΟ                                   4 – 3 **

ΣΚΟΡΕΡ: 3΄ Χάρισμας, 35΄ Ασλανίδης, 45΄ Πάνκος, 65΄(πεν) Τζούλιας   /  5΄ Σαράντης, 17΄ – 27΄  Κωνσταντινίδης Χαρ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Απιδόπουλος – Παυλίδου – Παπαδόπουλος Δ.

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  18η αγωνιστική

ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ – ΟΡΕΙΝΗ                              1 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 80΄ Ανδρίκος

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φράγκαλας Ρ. – Αλεξίου – Μαλλίδης

ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ – ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ         1 – 6 **

ΣΚΟΡΕΡ:  47΄ Σεϊζης    /  12΄ Αντωνογλούδης, 17΄ – 72΄ Αναστασιάδης, 62΄ Γραντζάκης, 80΄ – 85΄ Κολοκοτρώνης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πετρίδης – Πούλιος Ι. – Αχιλλεύς

ΠΟΣ 2000 – ΚΟΡΜΙΣΤΑ                           0 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 24΄ Βατίτσης, 65΄ Χατζηιορδανίδης Παυλ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φραγκάκης – Μαυρίδης – Σαββάτης

ΠΡΩΤΗ – ΝΕΟΧΩΡΙ                                  1 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ:  88΄ Κονδυλίδης   /   27΄ Ρόλαντ Σεν., 78΄ Κυριακάκης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαγής – Σάκκος – Δουλγέρης

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  15η αγωνιστική

ΑΧΛΑΔΟΧΩΡΙ – ΙΩΝΙΚΟΣ                   0 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 44΄ Ντίνας

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπομπόγιας – Τάλιου – Βασίλογλου

ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ – ΒΥΡΩΝΕΙΑ            7 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 19΄(πεν) – 22΄ – 29΄- 46΄  Γκιέργκιεφ, 26΄-  88΄ Μωραϊτης Αναστ. , 48΄ Δήμου   /   14΄ Κωνσταντινίδης Αβρ., 43΄ Τρυφινόπουλος

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γεωργίου – Μπάρμπας – Τσίκου

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  17η αγωνιστική

ΠΕΠΟΝΙΑ – ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ                 3 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 42΄ Τοπούζης , 84΄ Σερέκας  , 88΄ Κουσίδης   /  35΄ Χασιωτάκης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αρχοντογιάννης Χ. – Τρανούδης – Κιοσσές Κ.

ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ – ΕΜΜ. ΠΑΠΑΣ   3 – 1 

ΣΚΟΡΕΡ:  18΄ – 70΄  Καρύπογλου, 85΄ Τσιάτρης  /   80΄ Μοναστηρλί

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γαβριήλ – Βουρλιάκης – Βακουφτσής

 

Ημίχρονο *      –   τελικό αποτέλεσμα  **

Σάββατο  28 / 01 / 2018        ώρα  15.00

 

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   18η αγωνιστική

(Γηπ. Ν.Πετρίτσι) ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ – Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χορόζογλου – Σιαμάνης – Μπούλης (Δράμας)

ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ – ΨΩΜΟΤΟΠΙ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χαψάς – Μαλλίδης – Αναστασιάδης

ΛΕΥΚΩΝΑΣ – ΡΟΔΟΠΟΛΗ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τρακαλιάνης – Σάββας – Δουλγέρης

ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  18η αγωνιστική

ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ – ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Απιδόπουλος – Γεωργίου – Σάκκος

ΑΝΩ ΠΟΡΡΟΪΑ – ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πετρίδης – Αρχοντογιάννης Γ. – Παυλίδου

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ – ΠΡΟΒΑΤΑΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φραγκάκης – Μπάρκας – Παπαποστόλου

ΔΑΣΟΧΩΡΙ – ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρομμύδας – Παπαδόπουλος Ε. – Παυλίδης

ΧΡΙΣΤΟΣ – ΒΑΛΤΕΡΟ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πούλιος Α. – Τρικάζης – Σεβοσλίδης

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  18η αγωνιστική

ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ – ΠΗΓΑΣΟΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαγής – Σάκκος – Δουλγέρης

ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΣ – ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καρασάββας – Μαυρίδης – Μενέξης

Α.Ο ΝΙΓΡΙΤΑΣ – SERRES 1800

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Βογιατζή – Πούλιος Ι.

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  15η αγωνιστική

ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ – ΑΜΜΟΥΔΙΑ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γαβριήλ – Τρανούδης – Χολάνης

ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ – ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φράγκαλας Ρ. – Παπαδόπουλος Ι. – Αλεξιάδης

ΛΕΟΝΤΕΣ ΣΕΡ. – ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαδόπουλος Χ.(ν). -Πασχαλίδης – Καραμανίδης Σ.

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  17η αγωνιστική

ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ – ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ευθυμιάδης – Τάλιου – Κωνσταντινίδης

ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ – ΨΥΧΙΚΟ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπαντή – Τατούδης – Καραμανίδης Ι.

ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΕΡ.

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αρχοντογιάννης Χ. – Καπρινιώτης – Λεοντής

ΟΙΝΟΥΣΑ – ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βασάκης – Μαργαριτόπουλος – Στεργάκης

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο www.serressport.gr