Μόνος στην κορυφή ο Πανσερραϊκός !

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ  92-46  Α.Ε ΔΟΞΑΤΟ ΔΡΑΜΑΣ

Έπραξε το καθήκον του ο Πανσερραϊκός και κέρδισε πάρα πολύ εύκολα το Δοξάτο παίρνοντας μεγάλο προβάδισμα από την εναρκτήρια περίοδο. Τα “λιοντάρια” με αυτή την νίκη και σε συνδυασμό με την ήττα του Γυμναστικού στην Καβάλα, απολαμβάνουν την μοναξιά της κορυφής.

Το παιχνίδι του Σαββάτου δεν αντέχει σε κριτική,καθώς οι “κόκκινοι” μπήκαν αποφασισμένοι από την αρχή και έδειξαν την ανωτερότητα τους με το δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται στο 26-6. Στην 2η περίοδο είχαμε την ίδια εικόνα και το ημίχρονο βρήκε τους παίχτες του Κοκολιού στο +36 (53-17). Το δεύτερο μέρος κύλησε χωρίς εκπλήξεις με τον coach του Πανσερραϊκού να μοιράζει τον χρόνο σε όλους τους αθλητές του.

Τα δεκάλεπτα: 26-6,53-17,68-34,92-46.

Πανσερραϊκός(Κοκολιός): Πεχλιβάνης 3(1),Φραγκούλης 14(1),Γεωργιανός 2,Αποστολίδης 10(1),Δρουμαλιάς 14(2), Συμεωνίδης 10,Χατζηστεφάνου 10(2),Ιωσηφίδης 6(2),Παρχαρίδης 4,Πεχλιβάνος 16,Τσανάκας 3(1).

Α.Ε Δοξάτο Δράμας: Μαζαράκης 8,Αραβίδης 4,Κυριακού 17(2),Γετερίδης 17(1),Αρβανιτίδης.