Μπλόκο στην Προσοτσάνη για τον Γυμναστικό !

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ  55-47  Γ.Σ ΣΕΡΡΕΣ

Απρόσμενη ήττα γνώρισε ο Γυμναστικός στην Προσοτσάνη και άφησε ήδη ένα βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα. Οι παίχτες του Γιάννη Μπουτάκογλου έχασαν την συγκέντρωση τους στην τελευταία και καθοριστική τέταρτη περίοδο και με επιμέρους 25-10 οι γηπεδούχοι έφτασαν στην επικράτηση.

Μια δύσκολη αποστολή είχε εξ αρχής η ομάδα του Γυμναστικού, η οποία ωστόσο όχι μόνο δικαίωσε τα προγνωστικά, αλλά ηττήθηκε κιόλας πληρώνοντας τα χαμένα αμυντικά ριμπάουντ και τις λάθος επιλογές στην επίθεση, μένοντας πολύ χαμηλά στο σκοράρισμα. Ενδεικτικό της αδυναμίας των “πράσινων” οι μόλις 10 πόντοι στο τέταρτο δεκάλεπτο και οι 47 συνολικά σε όλη την αναμέτρηση. Για άλλο ένα παιχνίδι απουσίαζε ο ηγέτης Γιώργος Ασημάκης, καθώς και οι Ντίκογλου, Χορτομάρης Γ.

Τα δεκάλεπτα: 12-12,23-26,30-37,55-47.

Γ.Σ Σέρρες (Μπουτάκογλου): Τζίκας,Λαδιάς 3(1),Δάφκος 2,Ρίζος 7,Σαϊνίδης 1,Χορτομάρης Σ. 14(4),Γκολογκίνας, Καλπατζίδης,Χατζηανδρέου 13,Δινάκης,Σταματόπουλος 7,Τζώτζος.