Μονίμως στην κορυφή ο Πανσερραϊκός BC…Εύκολο απόγευμα στην Προσοτσάνη!

Μονίμως στην κορυφή ο Πανσερραϊκός BC...Εύκολο απόγευμα στην Προσοτσάνη!

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ  50-85  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

Συνεχίζει την πορεία του προς την κατάκτηση της 1ης θέσης στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος ο Πανσερραϊκός,ο οποίος παίζοντας συγκεντρωμένα από το πρώτο λεπτό,έκανε περίπατο στην επικίνδυνη έδρα της Προσοτσάνης. Οι παίχτες του Φ.Κοκολιού μετά και από αυτή την νίκη έφτασαν τις 15 σε σύνολο 16 αγώνων και ετοιμάζονται για το ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής με τον Αστέρα Καβάλας στις Σέρρες.

Το παιχνίδι της 19ης αγωνιστικής σαφώς και δεν αντέχει σε κριτική με τους “κόκκινους” να μπαίνουν αποφασιστικά και να προηγούνται με 9-26 στο δεκάλεπτο. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο +22 (21-43) για τα “λιοντάρια”. Η ίδια εικόνα υπήρχε και στην επανάληψη και κάπως έτσι οι “κόκκινοι” έφτασαν με σβηστές τις μηχανές σε άλλο ένα ροζ φύλλο αγώνος.

Τα δεκάλεπτα: 09-26,21-43,43-67,50-85.

Προσοτσάνη Α.Ο: Σταυριανίδης 12(2),Αποστολίδης 13(2),Νυμφόπουλος 4,Ζήσης,Στάικος,Πατεντάλης 6(1),Βουβαλίδης,Κουτσίδης 13(1),Ζαυλάς 2.

Πανσερραϊκός (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 20(5),Φραγκούλης 14(2),Γεωργιανός 4,Αποστολίδης 4,Τράκας 6,Χορτομάρης 5(1),Συμεωνίδης 15,Τσανάκας,Σταματόπουλος 8,Παρχαρίδης 7(2),Πεχλιβάνος 2,Ιωσηφίδης.