Με φανερό πρόβλημα στο σκοράρισμα οι γυναίκες του Πανσερραϊκού γνώρισαν την ήττα !

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ  39-57  ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

“Άπραγες” έφυγαν από την Κυριακάτικη αναμέτρηση οι γυναίκες του Πανσερραϊκού, οι οποίες γνώρισαν την 3η τους ήττα σε ισάριθμους αγώνες. Οι “κόκκινες” δεν έπιασαν υψηλά στάνταρ απόδοσης και με φανερό επιθετικό πρόβλημα δεν μπόρεσαν να κάνουν σεφτέ στο φετινό πρωτάθλημα.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα εκμεταλλεύτηκε από την αρχή την αστοχία των γηπεδούχων και ξέφυγε στο σκορ με 6-17,ενώ το ημίχρονο έκλεισε στο 18-29. Ο Πανσερραϊκός έκανε μια καλή προσπάθεια στην 3η περίοδο,αλλά οι φιλοξενούμενες είχαν άμεσες απαντήσεις και δεν άφησαν να πάει χαμένη η ευκαιρία να φύγουν από το κλειστό της Κοιλάδας με το ροζ φύλλο αγώνος.

“Μελανό” σημείο στο παιχνίδι ο τραυματισμός της Νίκης Χωλοπούλου στο 36′ της αναμέτρησης. Η έμπειρη guard μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο για εξετάσεις.

Διαιτητές: Τσαρδούλιας – Ηλιόπουλος

Δεκάλεπτα: 6-17, 18-29 (ημ.), 29-37, 39-57

Πανσερραϊκός (Τσάντα): Χωλοπούλου 6, Τσάντα 8, Πελτέκη 12 (2), Θανοπούλου 4, Πιτσιάβα 6, Γκανάτσιου 2, Μίχου 1, Χύσα, Βάννα.

ΠΑΣ Γιάννινα (Σιαμέτης): Ντόκου 3 (1), Σαρηγιαννίδου 18, Χρηστάκη 2, Μεντεσίδου 2, Βλαχοπούλου 2, Ξανθοπούλου 15 (1), Πανούτσου 1, Διαμαντοπούλου 4, Ντάλα 10 (2), Μπουκουβάλα, Πάφη.