Μεγάλη νίκη για τον Ορφέα, που δείχνει φαβορί για την τετράδα !

ΟΡΦΕΑΣ Ν.ΣΚΟΠΟΥ  76-55  ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ

Έχει τον τρόπο να κερδίζει. Με μια αρκετά καλή εμφάνιση ο Ορφέας κέρδισε και τον ανταγωνιστή του για την 4η θέση, Τιτάνες Δράμας και έφτασε τις 11 νίκες στο φετινό πρωτάθλημα. Οι “ασπρόμαυροι” με οδηγό την καλή άμυνα και την σταθερή επίδοση στην επίθεση πήραν ακόμη ένα θετικό αποτέλεσμα, μεγαλώνοντας την απόσταση από τους διώκτες του.

Αναφορικά με την εικόνα του παιχνιδιού, οι δυο ομάδες μπήκαν το ίδιο καλά στο παρκέ με το δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται στο 19-17. Στην 2η περίοδο, οι παίχτες του Χρήστου Γκαβανόζη ήταν το ίδιο παραγωγικοί και καθώς ανέβασαν την άμυνα τους, ξέφυγαν με 40-29 στο ημίχρονο. Οι Δραμινοί δεν τα παράτησαν και ήταν μέσα στην διεκδίκηση της νίκης μέχρι το 30′, αλλά με ξέσπασμα στα τελευταία δέκα λεπτά ήρθε η πολυπόθητη νίκη. Θεοδωρόπουλος, Λουλούδης και Δροσινός διακρίθηκαν από τους Σκοπινούς.

Διαιτητές: Νέδογλου Α. – Νέδογλου Ζ.
Δεκάλεπτα: 19-17, 40-29, 52-41, 76-55
Ορφέας (Γκαβανόζης): Καραμπατζάκης 3(1), Παπαστεργίου 4, Δροσινός 12(2), Επαμεινώνδας 2, Δάγκουλας 3, Θεοδωρόπουλος 14(1), Θεοφανίδης 3(1), Καλαντίδης 4, Γιοβάνης 12, Κοτόπουλος,  Δούμας 2, Λουλούδης 17(1).
Τιτάνες Δράμας (Κακατσίδης): Γουλτίδης, Νέδης 2, Τζήκας 6(1), Υφαντόπουλος 4, Μπακάλης 11, Βιδάκης 9, Δημητρίου 11(2), Τοσουνίδης 9, Γιαννόγλου 1, Σαμλίδης 2.