“Λυτρώθηκε” στο 85΄ με τον Γαϊδαρτζή

"Λυτρώθηκε"  στο 85΄ με τον Γαϊδαρτζή

Αγχωτική νίκη με γκολ του ΓαΙδαρτζή στο 85΄λεπτό του αγώνα πέτυχε η ομάδα του Παραλιμνίου επι του Κιλκισιακού με 2-1. Το Παραλίμνιο είχε την υπεροχή στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, πήρε δε,   το προβάδισμα στο σκορ με τον Τοπάλ στο 15΄ ενώ έχασε σημαντικές  ευκαιρίες με τους Γαϊδαρτζή και Πεκρή για να πετύχει μια άνετη νίκη. Στο 78΄λεπτό η ομάδα του Κιλκισιακού κέρδισε πέναλτι και με τον Μπελίτσα ισοφάρισε σε 1 – 1. Στο 85΄ ο Γαϊδαρτζής πέτυχε το νικητήριο γκολ  κάνοντας το 2-1.  Στο 80΄  αποβλήθηκε για την ομάδα του Κιλκισιακού ο Πιπερτζής με 2η κίτρινη κάρτα.

Διαιτητής:  Ιωάννης Παραδεισόπουλος(Πιερίας)

Βοηθοί: Καλορογιάννης, Τσικλητάρη(Πιερίας)

Απολλων Παραλιμνίου: Παπαδόπουλος Ε., Τοπάλ, Παπαδόπουλος Σ., Κουτζαβασίλης (λ.τ. 42΄ Λοβέκιο), Κούτλας, Τζαμπέγια, Λιάρας (88΄ Παναγιωτόπουλος), Πεκρής (60΄ Λαδόπουλος), Γαϊδαρτζής, Γιαννόπουλος (85΄ Καρυπίδης), Νικολαϊδης

Κιλκισιακός: Χατζηβασιλάκης, Τοπαλίδης, Φασουλάκος (46’ Κυρίτσης), Βόσδου, Σωνίτης, Καρασαββίδης, Μπελίτσας, Δημητριάδης (64’ Κελεσίδης), Πιπερτζής, Βαταμίδης, Κωσταγιάννης.