“Λιονταρίνες” όνομα και πράμα!

"Λιονταρίνες" όνομα και πράμα!

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ  79-44  ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ

Διπλής σημασίας τεράστια νίκη σημείωσαν το μεσημέρι της Κυριακής οι “λιονταρίνες” στο ΔΑΚ Κοιλάδας,εκεί όπου κατασπάραξαν τους Τιτάνες δεχόμενες το θερμό χειροκρότημα των θεατών. Η νίκη των παικτριών του Τατιτζικίδη μπορεί να χαρακτηριστεί σπουδαία αφού με νίκη η ομάδα της Δράμας έπιανε τον Πανσερραϊκό στην βαθμολογία. Με αυτό τον τρόπο, οι “κόκκινες” διασφάλισαν και σημαντικότατη διαφορά ασφαλείας αν χρειαστεί.

Όσον αφορά το καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, η γηπεδούχος ομάδα επέβαλε από την αρχή τον ρυθμό της και χάρη στην αυτοπεποίθηση και την ευστοχία της πήρε σημαντικό προβάδισμα (22-8) με το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενες προσπάθησαν να ρίξουν την διαφορά,αλλά το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο +17 (38-21).

Στην επανάληψη οι Τιτάνες μπήκαν καλύτερα και μείωσαν στους 12 (40-28) δείχνοντας σημάδια ζωής,ωστόσο οι “λιονταρίνες” άστραψαν και βρόντηξαν και τρέχοντας ένα εντυπωσιακό επιμέρους 19-0 (!) καθάρισαν το παιχνίδι. Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με το τελικό 79-44 να τα μαρτυράει όλα.

Διαιτητές: Καντερές – Πλατέλλα
Δεκάλεπτα: 22-8, 38-21 (ημ.), 59-28, 79-44
Πανσερραϊκός (Τσάντα): Χωλοπούλου 17, Βάνα 4, Χύσα 6, Τσάντα 13 (2), Δαμιανάκου 2, Πλεύρη, Πελτέκη 5 (1), Κουτούση 12, Πιτσιάβα 4, Γκανάτσιου 6, Μίχου 6, Θανοπούλου 4.
Τιτάνες Δράμας (Καγιάογλου): Μαραγκού 6 (1), Καριώτη 4, Κολοκυθά, Σαμολαδά 6, Ντελή, Καρατζά 6, Μαμαλίγκατζη 15 (1), Παλλάδα 3, Κοσκερίδου 4.