Λάθη και άμυνα πρόδωσαν την Ηράκλεια στην Δράμα !

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ  81-71  ΗΡΑΚΛΕΙΑ

Δεν κατάφερε να συνεχίσει το σερί της η Ηράκλεια και ηττήθηκε με 81-71 από τους Τιτάνες στην Δράμα. Οι παίχτες του Νίκου Μάντζιου παρότι έκαναν καλό επιθετικό παιχνίδι, τα πολλά λάθη και η κακή περιφερειακή άμυνα δεν επέτρεψαν κάτι καλύτερο.

Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο ήταν ντέρμπι, με την Ηράκλεια να είναι κοντά στο σκορ με αποτέλεσμα οι δυο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με τον πίνακα να δείχνει 39-32. Στην 3η περίοδο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν και με 12 πόντους διαφορά με το δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται στο 63-49. Η Ηράκλεια έκανε την απέλπιδα προσπάθεια όμως οι Τιτάνες όντας ψύχραιμοι έφτασαν στην νίκη. Εφόσον οι “κόκκινοι” έκαναν λιγότερα λάθη θα είχαν καλύτερη τύχη στον σημερινό αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 16-10,39-32,63-49,81-71.

Τιτάνες Δράμας(Ρίζος): Περιβολάρης 6,Δειρμετζόγλου 2,Καραγιαννίδης 16(3),Γουδούτσης 17,Σπυριδόπουλος 4, Καρακασίδης 16(1),Δημητρίου 4,Παπαδόπουλος 3,Σπυριδόπουλος Δ. 2,Βιδάκης 11(1),Κουταρίδης,Υφαντόπουλος.

Ηράκλεια(Μάντζιος): Ράμναλης 1,Ατλάσης,Αποστολάκης 4,Μέσσας 25(3),Παναγιωτίδης 3(1),Κουρτίδης, Κουντουράς 7,Μπαμπαχμίδης Ν.,Μπαμπαχμίδης Φ.,Κούτλης 24(1),Παπαδόπουλος 1,Τοπολίγκας 6.