Κρατάει την νίκη,αλλά όχι και την συνολική εμφάνιση ο Πανσερραϊκός ΚΡΙ ΚΡΙ !

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΚΡΙ ΚΡΙ  69-64  ΔΕΚΑ

Την δεύτερη του νίκη στο πρωτάθλημα της Γ’Εθνικής πανηγύρισε το απόγευμα της Κυριακής ο Πανσερραϊκός, ο οποίος έστω και δύσκολα έριξε στο “καναβάτσο” την νεανική ΔΕΚΑ στο κλειστό γυμναστήριο της Ομόνοιας και πάει με χαμόγελα στην διακοπή της ερχόμενης εβδομάδας. Οι “κόκκινοι” κρατάνε την νίκη και κάποια πολύ καλά διαστήματα, αλλά για να πάνε καλά στο πρωτάθλημα πρέπει να δουλέψουν στην διαχείριση σκορ και ψυχολογίας.

Ένας αποφασισμένος Πανσερραϊκός εμφανίστηκε με το ξεκίνημα της αναμέτρησης με τους παίχτες του Θεοδωρίδη να μπαίνουν καλά και στις δυο πλευρές του παρκέ. Το 26-13 στο 8′ έδωσε την θέση του στο 28-19, που ήταν και αποτέλεσμα περιόδου. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι έπαθαν ολοκληρωτικό μπλακ άουτ και οι Θεσσαλονικείς σταδιακά κατάφεραν να περάσουν και μπροστά με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται στο 35-38.

Στην 3η περίοδο, τα “λιοντάρια” με τον Γεωργιανό μπροστάρη και τους υπόλοιπους να ακολουθούν στην άμυνα κατάφεραν να ανακτήσουν τα ηνία και να προηγηθούν με 55-43 στο 30′ τρέχοντας δηλαδή σερί 20-5 ! Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι “κόκκινοι” έπαθαν σύνδρομο 2ης περιόδου και έδωσαν στους φιλοξενούμενους το δικαίωμα να πιστέψουν στην νίκη,καθώς μείωσαν μέχρι και τους τρεις. Τέλος καλό, όλα καλά όμως για τον Πανσερραϊκό, ο οποίος έχει τον χρόνο της διακοπής σύμμαχο για την βελτίωση των αδυναμιών του.

Τα δεκάλεπτα: 29-18,35-38(06-20),55-43(20-05),69-64(14-21).

Πανσερραϊκός ΚΡΙ ΚΡΙ (Θεοδωρίδης): Κάτος 7,Γρίψιος 4,Γεωργιανός 21(2),Χορτομάρης 2,Συμεωνίδης 12, Δατσιάδης 2,Χατζηανδρέου,Ντίνος 2,Θολιώτης 2,Σταματόπουλος 4,Τράκας 13(1).

ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Δημητριάδης 14,Παπασαββόγλου,Κριτσικάς,Καρανώτας Ταν. 5(1),Χρήστου 9,Τσιροπούλης Γ., Τσιροπούλης Μ. 16(3),Παπασαββόγλου Αν. 12(1),Θεογιάννης 6(2),Καρανώτας Τηλ.