“Καταστροφικό” δεύτερο δεκάλεπτο για τις γυναίκες του Πανσερραϊκού !

"Καταστροφικό" δεύτερο δεκάλεπτο για τις γυναίκες του Πανσερραϊκού !

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ  54-79  ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ

Ένα δεκάλεπτο ήταν αρκετό για τον ισχυρό Παναθλητικό να πάρει την εκτός έδρας νίκη απέναντι στον Πανσερραϊκό,που για πρώτη φορά παρατάχθηκε πλήρης, Κουτούση,Μπακιρτζίδου αγωνίστηκαν κανονικά. Οι “λιονταρίνες” αν και ξεκίνησαν καλά τον αγώνα,στην 2η περίοδο η φιλοξενούμενη ομάδα κυριάρχησε στο παρκέ και σφράγισε την νίκη.

Οι παίκτριες του Τατιτζικίδη ξεκίνησαν με πάθος το παιχνίδι και έλεγχαν τον ρυθμό με το δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται στο 18-21. Στο δεύτερο δεκάλεπτο,ωστόσο ο Παναθλητικός ήταν εντυπωσιακός,έτρεξε ένα σερί 8-30(!) και το ημίχρονο έκλεισε στο 26-51.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι,καθώς ήταν αδύνατο να καλυφθεί μια τόσο σημαντική διαφορά και το τέλος βρήκε τον Πανσερραϊκό στην 5η του ήττα στο φετινό πρωτάθλημα σε σύνολο 7 αγωνιστικών. Δεν πρέπει να ξεχνάμε,όμως ότι η ομάδα του Τατιτζικίδη επιθυμεί την σωτηρία,ενώ ο Παναθλητικός έχει ως στόχο την άνοδο. Επομένως, μπορεί να χαρακτηριστεί ως μια ήττα εντός προγράμματος.

Τα Δεκάλεπτα: 18-21, 26-51,37-67, 54-79

Πανσερραϊκός (Τατιτζικίδης): Κουτούση 12, Χωλοπούλου 10, Μπακιρτζίδου 9, Θανοπούλου 7, Μίχου 6, Πελτέκη 4, Χύσα 4, Τσάντα 2, Βάννα, Δαμιανάκου,Πιτσιάβα.

Παναθλητικός Συκεών (Διαβολεμένου) :Αντωνιάδου 16(2), Γιανοπούλου 16(1), Κιλαζίδου 14(1), Χαιριστανίδου 11(1), Μυγδαλιά 10, Βαντσιούρη 5(1), Θωμά 3, Αθανασιάδου 2, Βουζούκου 2, Γράψα, Θεοδοσίου, Μπαχαρίδου.