Καραμπετάκης: «Μας προβληματίζει η αντίδρασή μας μετά το 2-0»

Ο προπονητής του Απόλλων Παραλιμνίου, Νίκος Καραμπετάκης, μίλησε για τον νικηφόρο αγώνα της πρεμιέρας με 2-0 κόντρα στον Άρη Αβάτου και στις δηλώσεις του στάθηκε κυρίως στην αντίδραση των ποδοσφαιριστών του μετά το δεύτερο γκολ και αυτό είναι κάτι που τον προβληματίζει.

Ο Απόλλων Παραλιμνίου ξεκίνησε με θετικό τρόπο το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, καθώς επιβλήθηκε με 2-0 (Θυμηθείτε το Match Report του αγώνα) του Άρη Αβάτου, με τα δύο γκολ να σημειώνονται στο δεύτερο ημίχρονο. Ωστόσο, μετά το δεύτερο γκολ, ο Απόλλων έδωσε χώρο στον Άρη Αβάτου, με τον προπονητή της ομάδας των Σερρών, Νίκο Καραμπετάκη, να στέκεται στην αντίδραση της ομάδας του, που είναι κάτι που τον προβληματίζει.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

Για το παιχνίδι της πρεμιέρας με τον Άρη Αβάτου: «Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι, όπως κάθε πρεμιέρα, παίξαμε μετά από πάρα πολύ μεγάλο διάστημα και αυτό σίγουρα είχε έναν αντίκτυπο στην ομάδα. Παρόλα αυτά, ήμασταν κυρίαρχοι στο πρώτο ημίχρονο. Είχαμε κατοχή μπάλας αλλά δεν είχαμε την κατάλληλη ηρεμία ώστε να μπορέσουμε να κάνουμε την τελική πάσα για να γίνει μια καλή επιθετική ενέργεια. Μια ανούσια κατοχή θα έλεγα.

Απέναντι μας, βρήκαμε έναν αντίπαλο καλά διαβασμένο που μας έπαιξε πολύ καλά στον άξονα και αυτό μας δημιούργησε αρκετά προβλήματα. Στο δεύτερο μπήκαμε πιο ήρεμοι, κάναμε ένα γκολ από στατική φάση, κάναμε και ένα δεύτερο γκολ αργότερα και πιστεύω πως για ένα 20λεπτο ήμασταν οι κυρίρχοι του αγώνα. Βγάλαμε φάσεις, μπορούσε να αυξηθεί το σκορ, αλλά μετά το 70ο λεπτό, ο αντίπαλος μας δημιούργησε ευκαιρίες, μας έκανε 3-4 πολύ καλές φάσεις και δικούταν ένα γκολ και είναι αυτό που κρατάμε από το σημερινό παιχνίδι της πρεμιέρας, ότι μας προβληματίζει η αντίδρασή μας μετά το 2-0».

Για την επόμενη αγωνιστική με την Αλέξανδρούπολη: «Θα είναι ένα πάρα πολύ δύσκολο παιχνίδι. Η ομάδα της Αλεξανδρούπολης ξεκίνησε νικηφόρα το πρωτάθλημα. Είναι μια ομάδα ιστορική με πολύ κόσμο -δυστυχώς αγωνιζόμαστε χωρίς κόσμο στις κερκίδες- ποδοσφαιρική πόλη και σίγουρα θα είναι ένα πάρα πολύ δύσκολο παιχνίδι. Εμείς θα προετοιμαστούμε κατάλληλα για να ανταπεξέλθουμε».