“Καθάρισε” στο πρώτο δεκάλεπτο ο Πανσερραϊκός !

"Καθάρισε" στο πρώτο δεκάλεπτο ο Πανσερραϊκός !

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ  91-49  ΠΑΓΓΑΙΟ

Προπόνηση έκανε ο Πανσερραϊκός, ο οποίος διέλυσε με συνοπτικές διαδικασίες το Παγγαίο και σφράγισε την 17η του νίκη σε 18 αγώνες. Οι παίχτες του Κοκολιού μπήκαν αποφασισμένοι από την αρχή και με δεκάλεπτο 26-7 δεν άφησαν περιθώρια στους φιλοξενούμενους.

Η απαιτούμενη σοβαρότητα υπήρχε εξ αρχής από τα “λιοντάρια” και έτσι με μεγάλο ροτέισον ήρθε το ροζ φύλλο αγώνος. Το παιχνίδι δεν αντέχει σε κριτική,καθώς η διαφορά εκτοξεύτηκε από την πρώτη κιόλας περίοδο.

Τα δεκάλεπτα: 26-7,48-25,70-32,91-49.

Πανσερραϊκός(Κοκολιός): Πεχλιβάνης 17(5),Φραγκούλης 10(2),Γεωργιανός 7(1),Αποστολίδης 6,Λεφάς 5,Χορτομάρης 3(1),Συμεωνίδης 10,Χατζηστεφάνου 6,Σταματόπουλος 13,Παρχαρίδης 6,Πεχλιβάνος 8,Τσανάκας.

Παγγαίο(Αμπεριάδης): Σερεμέτης 7(1),Βενέτης,Κούκος 11(1),Καντιφούδης,Ντιπ 12(1),Μιχαλόπουλος,Μακρής 7, Κοιδάκης 3,Ρωσίδης,Τούμπας 9(1).