“Καθάρισε” ο Βόγκλι για το Νεοχώρι, πήρε το ντέρμπι το Ροδολίβος

"Καθάρισε" ο Βόγκλι για το Νεοχώρι, πήρε το ντέρμπι το Ροδολίβος

Στα ματς της Ανώτερης Κατηγορίας που υπήρχε δράση το Σάββατο, στον α΄ όμιλο το Παλαιόκαστρο κέρδισε με 1-3 μέσα στο Βαλτερό και έκανε ένα σημαντικό βήμα στην μάχη που δίνει, κυρίως με το Δασοχώρι, για την παραμονή του στην κατηγορία.

Στον β΄ όμιλο το Νεοχώρι επέστρεψε στις νίκες μετά την λευκή ισοπαλία στο ντέρμπι με την Κάτω Καμήλα, αν και τα βρήκε σκούρα κόντρα στη νεανική ομάδα του Πήγασου. Το τελικό 1-3 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις με ακόμη δύο γκολ του Βόγκλι στο 92΄ και στο 94΄ και με τα οποία έφτασε τα 19 στο πρωτάθλημα, αφού προηγουμένως ο Αποστολόπουλος είχε απαντήσει στο γκολ του Ατζιαμή για τον Αστέρα. Έτσι αυτή την στιγμή είναι στο +5 από την 2η θέση και την Serres 1800 αφού το ματς της κόντρα στην Κορμίστα αναβλήθηκε, μιας και υπήρχε ακόμη χιόνι στο γήπεδο. Από τα άλλα ματς ξεχωρίζει η νίκη του Ροδολίβους κόντρα στην Πρώτη, στο ντέρμπι του Παγγαίου με 3-2, με όλα τα γκολ να μπαίνουν στο πρώτο ημίχρονο. Τέλος η Μεσολακκιά κέρδισε με 4-0 τον Μαυρόλοφο.

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δαουλτζής – Σώμης – Πούλιος Ι.

ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ – ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΣ    4 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 45+ – 82΄  Καραμπουγιούκας, 48΄ Δρόσος, 85΄ Γκούρτσας

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαγής – Αναγνωστίδης – Βογιατζή

ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ – ΠΡΩΤΗ                      3 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 10΄ Τσακμάκης, 22΄ – 45+  Καπετάνος   /  35΄ (αυτ) Τσιμπουργκενούδης, 42΄ Καρασαββίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γκουγκούδης – Σάββας – Αρχοντογιάννης Γ.