“Καθάρισε” από το πρώτο δεκάλεπτο ο Ορφέας !

"Καθάρισε" από το πρώτο δεκάλεπτο ο Ορφέας !

ΟΡΦΕΑΣ Ν.ΣΚΟΠΟΥ  82-57  ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ

Επέστρεψε στις νίκες το σύνολο του Χρήστου Γκαβανόζη, το οποίο δεν συνάντησε δυσκολίες απέναντι στην Προσοτσάνη και έφτασε στην 15η του νίκη στο πρωτάθλημα εξασφαλίζοντας και μαθηματικά την είσοδο του στην προνομιούχο τετράδα. Οι γηπεδούχοι “καθάρισαν” από το πρώτο δεκάλεπτο με την υπόθεση νίκη και δεν άφησαν περιθώρια στην Προσοτσάνη.

Με τους Λουλούδη και Παπαστεργίου να είναι οι κορυφαίοι, οι “ασπρόμαυροι” εκμεταλλεύτηκαν την μεγάλη διαφορά δυναμικότητας και την έδρα τους και έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο στο + 16 (28-12). Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο δεύτερο δεκάλεπτο και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο 44-27. Με σωστές επιλογές και καθαρό μυαλό, οι γηπεδούχοι “καθάρισαν” οριστικά το παιχνίδι και έδωσαν διαδικαστικό χαρακτήρα στην συνέχεια της αναμέτρησης.

Τα δεκάλεπτα: 28-12,44-27,67-41,82-57.

Ορφέας Ν.Σκοπού (Γκαβανόζης): Δούμας 9(1),Καραμπατζάκης 4,Παπαστεργίου 13(4),Δροσινός 4,Επαμεινώνδας 5(1),Λουλούδης 23(3),Θεοδωρόπουλος 10(1),Καλαντίδης 4,Θεοφανίδης 5(1),Γιοβάνης 5,Κοτόπουλος,Σιάρκος.

Προσοτσάνη (Ζήσης): Νυμφόπουλος 3(1),Οικονόμου 5,Δημαρίδης 19,Ασλαμαζίδης 3(1),Ντιμπ 14(1),Κουπατσιάρης, Βουβαλίδης 3,Δουλκέρογλου 3(1),Παπαδόπουλος 2,Θεοδωρίδης 5(1).