“Καθάρισε” από το πρώτο δεκάλεπτο ο Γυμναστικός !

"Καθάρισε" από το πρώτο δεκάλεπτο ο Γυμναστικός !

Γ.Σ ΣΕΡΡΕΣ  81-49  Α.Ε ΔΟΞΑΤΟ ΔΡΑΜΑΣ

Σε αυτά τα παιχνίδια ο Γυμναστικός πρέπει να μπαίνει αποφασισμένος να τελειώσει με την υπόθεση νίκη όσο το δυνατόν γρηγορότερα. Αυτό και έκανε η ομάδα του Γιάννη Μπουτάκογλου, που χάρη σε ένα πολύ καλό πρώτο δεκάλεπτο (32-10) δεν συνάντησε καμία αντίσταση από το Δοξάτο και έκανε το 2/2 στο πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΑΜΑΘ.

Οι “ταύροι” με δεδομένη την διαφορά των είκοσι πόντων μετά τα πρώτα δέκα λεπτά δεν απειλήθηκαν ποτέ από τους φιλοξενούμενους και όπως ήταν φυσικό έφτασαν εύκολα στο ροζ φύλλο αγώνος με τον αγώνα να μην αντέχει σε κριτική.

Τα δεκάλεπτα: 32-10,51-24,73-33,81-49.

Γ.Σ Σέρρες (Μπουτάκογλου): Λαγός 10,Λαδιάς 2,Ρίζος 8(1),Ντίκογλου 4,Χατζής 4,Ντινούδης 14(1), Χατζηστεφάνου 19(2),Ασημάκης 12,Καρακώστας 4,Γιαβρόπουλος 4,Μητρούδης,Γκολογκίνας.

Α.Ε Δοξάτο (Μυλωνά): Ποιμενίδης 9,Μαζαράκης 7,Αθανασιάδης 2,Γκρίτσας,Βιδάκης 2,Πορφυριάδης 13(2), Αραβίδης 5(1),Κοπαράνης 9(1),Γετερίδης 2,Μπαρμπουτέλης,Κυριάκου.