Ισοπεδωτικός ο Ορφέας κόντρα στην Ηράκλεια !

ΟΡΦΕΑΣ Ν.ΣΚΟΠΟΥ  76-32  ΗΡΑΚΛΕΙΑ

Δεν άφησε κανένα περιθώριο για αμφισβήτηση η ομάδα του Ορφέα, η οποία διέλυσε την Ηράκλεια δείχνοντας τις προθέσεις της από το πρώτο κιόλας λεπτό. Οι “ασπρόμαυροι” έκαναν περίπατο και περιμένουν πλέον την Προσοτσάνη σε δυο εβδομάδες για να τελειώσει η regular season και να μπουν στην προνομιούχο τετράδα (πάρα πολλές πιθανότητες).

Το παιχνίδι του Σαββάτου δεν αντέχει σε κριτική με τους γηπεδούχους να έχουν από την αρχή τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα εκμεταλλευόμενοι την πίεση τους σε όλο το γήπεδο. Με δεκάλεπτο 26-9 και ημίχρονο 42-15 δεν μπορούσε να έχει διαφορετική εξέλιξη το παιχνίδι.

Διαιτητές: Τσακιρίδης-Σαφούρη

Δεκάλεπτα: 26-9, 42-15, 61-26, 76-32

Ορφέας Ν. Σκοπού (Γκαβανόζης): Δούμας 4, Καραμπατζάκης 4, Γεωργόπουλος 11(1), Δροσινός 5(1), Λαγός 10(1), Αχτσής, Θεοδωρόπουλος 2, Λουλούδης 2, Γάτος 16, Γιοβάνης 6, Κοτόπουλος 2, Χαβαλές 14,
Α.Ο Ηράκλειας (Μάντζιος): Ράμναλης 5(1), Βαφείδης, Αποστολάκης 3, Μέσσας, Παναγιωτίδης 5(1), Κουτσάκης 8, Κουντουράς 5, Ατλάσης 2, Λαζαρίδης, Κουρτίδης 1, Μπαμπαχμίδης Ν. 3.