Θωμάς & Δημήτρης Κόκκινος: Υπερήφανοι για τον Πανσερραϊκό της Τεχνικής Κολύμβησης!

Θωμάς & Δημήτρης Κόκκινος: Υπερήφανοι για τον Πανσερραϊκό της Τεχνικής Κολύμβησης!

Το τμήμα της τεχνικής κολύμβησης του Πανσερραϊκού ΜΓΣ, τα πήγε εξαιρετικά στους Χειμερινούς αγώνες που πραγματοποιήθηκαν πριν απο λίγες ημέρες και οι προπονητές της ομαδάς μας οι κύριοι Θωμάς και Δημήτρης Κόκκινος, εξέφρασαν δημόσια την ικανοποίησης τους.

Αισθανόμαστε ικανοποιημένοι και υπερήφανοι για την προσπάθεια των αθλητών μας, οι οποίοι -ενώ βρισκόμαστε στα μέσα της αγωνιστικής σεζόν- κατάφεραν να βελτιώσουν τις επιδόσεις τους, με τελικό απολογισμό 12 μετάλλια (4 χρυσά, 6 ασημένια και 2  χάλκινα) και πολλές θέσεις εντός της πρώτης οκτάδας.

Εκφράζουμε πολλά συγχαρητήρια στον αθλητή Νίκο Δαβίτη για την επίτευξη του ορίου πρόκρισης για το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων στην Πολωνία.

Πολύ κοντά στο όριο βρίσκονται ακόμη δυο αθλητές μας, ο Ευάγγελος Καρδάκος και ο Βασίλειος Πλατινάρης, οι οποίοι -μαζί με τον Νίκο Δαβίτη- θα δώσουν τον καλύτερο εαυτό τους για τον επόμενο αγώνα που είναι το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Όπεν τον Μάιο στην Αθήνα. Στόχος τους μια θέση στην Εθνική Νέων και η συμμετοχή τους στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων   

Μόνιμος στόχος του συλλόγου είναι η βελτίωση των επιδόσεων όλων των αθλητών και η ανάπτυξη του ομαδικού πνεύματος.

Ευχαριστούμε όλους τους αθλητές μας για την προσπάθεια που δείχνουν καθημερινά και τους ευχόμαστε ακόμα μεγαλύτερες επιτυχίες.

Οι προπονητές Δημήτριος Κόκκινος και Θωμάς Κόκκινος

4 Χρυσά

6 Ασημένια

2 Χάλκινα

EΠΙΦ : ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΣ , ΔΠ : ΔΙΠΛΑ ΠΕΔΙΛΑ , Υ/Β : ΥΠΟΒΡΥΧΙΟ

ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΤΟΥ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΥ ΑΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

  1. ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ : 100Μ Υ/Β 4ος (44.90), 50M ΕΠΙΦ 11ος (21.14)
  2. ΔΑΜΑΛΑ ΑΝΥΣΙΑ ΖΩΗ : 50M ΔΙΠΛΑ ΠΕΔΙΛΑ : 6η (26.07)

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ – ΝΕΑΝΙΔΩΝ

  1. ΔΑΒΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΣ : 1ος στα 50μ Άπνοη (15:60 όριο για Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων), 2ος στα 50μ Επιφάνειας (17:11), 3ος στα 100μ Επιφανείας (39:00)
  2. ΚΑΡΔΑΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ : 2ος στα 100Μ Διπλά Πέδιλα (45:55). 1ος στα 50Μ Διπλά Πέδιλα (20:48)
  3. ΠΛΑΤΙΝΑΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ : 2ος στα 50μ και 200μ Διπλά Πέδιλα (20:69 , 46:41), και 3ος στα 100μ Διπλά Πέδιλα (1:43:68)
  4. ΜΑΓΓΕΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ : 6os  στα 400 ΔΠ (3:52:63), 11ος στα 200 ΔΠ (1:47:92), 15ος στα 100 ΔΠ (48:23)
  5. ΜΕΛΑΧΡΟΙΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ : 10ος στα 50μ ΕΠΙΦ (20:37), 16ος στα 100 ΕΠΦ (45:98)
  6. ΤΖΙΟΓΑ ΠΑΣΧΑΛΙΑ : 11η στα 100μ ΕΠΙΦ και στα 50μ ΕΠΙΦ (46:58 , 21:37)
  7. ΚΑΡΑΜΟΥΤΣΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ : 9η στ 50μ Άπνοη (19:28),  13η στα 50μ ΕΠΙΦ (21:56)
  8. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ :7η στα 100μ ΔΠ (53:90),  15η στα 50μ ΕΠΙΦ  (21:94), 16η στα 100μ ΕΠΙΦ (48:79)
  9. ΔΟΞΑ ΣΟΦΙΑ ΜΑΡΙΑ :  16η στα 50μ ΔΠ (26:39),  27η στα 100μ ΔΠ (59:20)
  10. ΛΙΓΚΑ ΔΗΜΗΤΡΑ : 9η στα 50μ ΔΠ (25:08), 17η στα 100μ ΔΠ (56:93), 23η στα 200μ ΔΠ (2:12:26)
  11. ΔΟΥΣΗ ΠΑΣΧΑΛΙΑ : 26η στα 50μ ΕΠΙΦ (27:31)

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

  1. ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΡΑΦΑΗΛ : 1ος στα 50μ ΕΠΙΦ και 50μ ΔΠ (17:99 , 21:99) , 6ος στα 50μ Άπνοη (18:01)
  2. ΜΑΝΩΛΙΔΗΣ ΤΖΗΜΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ : 2ος στα 1500μ (15:13:33), 4ος στα 400μ και 800μ (3:44:69, 7:50:33)
  3. ΛΙΓΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ : 2ος στα 200μ (1:42:75), 6ος στα 100μ ΕΠΙΦ και 400μ ΕΠΙΦ (44:62 , 3:49:45)
  4. ΠΙΓΚΑΣ ΘΩΜΑΣ : 20os στα 100μ ΕΠΙΦ (54:66)
  5. ΜΗΛΙΟΣ ΘΩΜΑΣ : 13ος στα 50μ ΔΠ (24:94) και 16ος στα 100μ ΔΠ (55:99)
  6. ΛΙΑΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ : 7os στα 200μ ΔΠ (1:57:38), 10ος στα 50μ ΔΠ (24:19), 11Ος στα 100μ ΔΠ (52:86)
  7. ΠΛΑΤΙΝΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ : 12ος στα 200μ ΕΠΙΦ (2:04:00), 16ος στα 50μ ΕΠΙΦ (23:96),  19ος στα 100μ ΕΠΙΦ (54:52)
  8. ΗΠΕΙΡΩΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ : 20η στα 50μ ΔΠ (28:76), 25η στα 100μ ΔΠ (1:04:46)

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Π/ΠΑΙΔΩΝ – Π/ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’

  1. ΓΚΙΡΙΝΗΣ ΝΑΝΟΥΣΗΣ ΠΑΡΗΣ : 7ος στα 50μ ΕΠΙΦ (25:63), 10ος στα 100μ ΕΠΙΦ (58:98)
  2. ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ : 8ος στα 50μ ΕΠΙΦ και 50μ ΔΠ (30:07, 28:51)
  3. ΣΕΡΕΤΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ : 9ος στα 50μ ΔΠ (29:29)
  4. ΣΕΡΕΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ : 10ος στα 50μ ΔΠ (29:71)

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΟΡΙΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ

  1. ΚΙΡΔΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ : 4η στα 50μ και 100μ ΔΠ (30.00 , 1:07:08)
  2. ΚΕΡΑΜΙΔΑΡΗ ΗΛΙΑΝΑ : 8η στα 50μ ΔΠ (36:25)

ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

  1. 6Η ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ 4 Χ 100 ΔΠ ΕΦΗΒΩΝ MIXED ( ΚΑΡΔΑΚΟΣ , ΜΑΓΓΕΝΑΚΗΣ, ΔΟΞΑ, ΛΙΓΚΑ) 3:29:94
  2. 5H ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ 4 Χ 50 MIXED ΕΦΗΒΩΝ (ΔΑΒΙΤΗΣ , ΚΑΡΑΜΟΥΤΣΟΥ, ΜΕΛΑΧΡΟΙΝΟΣ, ΤΖΙΟΓΑ) 1:18:55
  3. 8H ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ 4 Χ 100 ΝΕΑΝΙΔΩΝ (ΚΑΡΑΜΟΥΤΣΟΥ,ΔΟΥΣΗ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ,Τ ΖΙΟΓΑ) 2:34:73
  4. 4H ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ 4 Χ 100 ΠΑΙΔΩΝ (ΚΟΚΚΙΝΟΣ, ΛΙΓΚΑΣ, ΠΛΑΤΙΝΑΡΗΣ, ΜΑΝΩΛΙΔΗΣ) 2:20:81
  5. 4H ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ 4 Χ 200 ΠΑΙΔΩΝ (ΚΟΚΚΙΝΟΣ, ΛΙΓΚΑΣ, ΠΙΓΚΑΣ, ΜΑΝΩΛΙΔΗΣ) 5:34:32
Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο www.serressport.gr