Η πρεμιέρα της Γ΄ Εθνικής! Εντός και οι τρεις και ντέρμπι με ΑΟΚ για το Παραλίμνιο…

Η πρεμιέρα της Γ΄ Εθνικής! Εντός και οι τρεις και ντέρμπι με ΑΟΚ για το Παραλίμνιο...

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής 2018-2019, στην αίθουσα που διεξάγονται τα Δ.Σ. της ΕΠΟ στο Γουδί, με την πρώτη σέντρα για το νέο πρωτάθλημα να πραγματοποιείται στις 30 Σεπτεμβρίου με ώρα έναρξης στις 16:00, ενώ η τελευταία αγωνιστική θα διεξαχθεί στις 14 Απριλίου επίσης στις 16:00.

Ακόμα, έχει αποφασιστεί στις 10 Μαρτίου να υπάρχει ρεπό για όλες τις ομάδες. Ολες οι αγωνιστικές θα γίνουν Κυριακή με εξαίρεση την 5η η οποία έχει προγραμματιστεί για το Σάββατο στις 27 Οκτωβρίου, λόγο της 28ης Οκτωβρίου.

Η κλήρωση σε πρώτη φάση δεν “έκατσε” καλά για τις Σερραϊκές ομάδες, καθώς δε μπήκε κάποιος κλειδάριθμος και έτσι στην πρεμιέρα αγωνίζονται και οι τρεις εντός έδρας! Μάλιστα ο Απόλλων Παραλιμνίου, ο πρωταθλητής της περσινής σεζόν, θα υποδεχθεί στο πρώτο ντέρμπι τη φιλόδοξη φέτος Καβάλα του Παύλου Δερμιτζάκη, ο Πανσερραϊκός θα υποδεχθεί τη νεοφώτιστη ΑΕ Καλαμπακίου και ο Εθνικός Σιδηροκάστρου τον ΠΑΟΚ Κοσμίου από τη Κομοτηνή.

To πρώτο Σερραϊκό ντέρμπι θα διεξαχθεί μόλις την 2η αγωνιστική, με τον Εθνικό Σιδηροκάστρου να φιλοξενεί τον Απόλλωνα Παραλιμνίου, την 7η αγωνιστική υπάρχει το Απόλλων Παραλιμνίου-Πανσερραϊκός, ενώ την 11η το Εθνικός Σιδηροκάστρου Πανσερραϊκός.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

1η (30/9) – 14η (13/1) αγωνιστική

Απόλλων Παραλιμνίου – Καβάλα

Εθνικός Σιδηροκάστρου – ΠΑΟΚ Κοσμίου

Κεραυνός Πέρνης – Ασπίδα Ξάνθης

Αετός Ορφανού – Ορφέας Ξάνθης

Άρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Αλέξανδρος Κιλκίς – Νέστος Χρυσούπολης

Πανσερραϊκός – Α.Ε. Καλαμπακίου

2η (7/10) – 15η αγωνιστική (20/1)

Εθνικός Σιδηροκάστρου – Απόλλων Παραλιμνίου

Καβάλα – Κεραυνός Πέρνης

ΠΑΟ Κοσμίου – Αετός Ορφανού

Ασπίδα Ξάνθης – Άρης Αβάτου

Ορφέας Ξάνθης – Αλέξανδρος Κιλκίς

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Πανσερραϊκός

Νέστος Χρυσούπολης – Α.Ε. Καλαμπακίου

3η (14/10) – 16η αγωνιστική (27/1)

Απόλλων Παραλιμνίου – Κεραυνός Πέρνης

Αετός Ορφανού – Εθνικός Σιδηροκάστρου

Άρης Αβάτου – Καβάλα

Αλέξανδρος Κιλκίς – ΠΑΟΚ Κοσμίου

Πανσερραϊκός – Ασπίδα Ξάνθης

Α.Ε. Καλαμπακίου – Ορφέας Ξάνθης

Νέστος Χρυσούπολης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

4η (21/10) – 17η αγωνιστική (3/2)

Αετός Ορφανού – Απόλλων Παραλιμνίου

Κεραυνός Πέρνης – Άρης Αβάτου

Εθνικός Σιδηροκάστρου – Αλέξανδρος Κιλκίς

Καβάλα – Πανσερραϊκός

ΠΑΟΚ Κοσμίου – Α.Ε. Καλαμπακίου

Ασπίδα Ξάνθης – Νέστος Χρυσούπολης

Ορφέας Ξάνθης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

5η (27/10) – 18η αγωνιστική (10/2)

Απόλλων Παραλιμνίου – Άρης Αβάτου

Αλέξανδρος Κιλκίς – Αετός Ορφανού

Πανσερραϊκός – Κεραυνός Πέρνης

Α.Ε. Καλαμπακίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου

Νέστος Χρυσούπολης – Καβάλα

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΟΚ Κοσμίου

Ορφέας Ξάνθης – Ασπίδα Ξάνθης

6η (4/11) – 19η αγωνιστική (17/2)

Αλέξανδρος Κιλκίς – Απόλλων Παραλιμνίου

Άρης Αβάτου – Πανσερραϊκός

Αετός Ορφανού – Α.Ε. Καλαμπακίου

Κεραυνός Πέρνης – Νέστος Χρυσούπολης

Εθνικός Σιδηροκάστρου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Καβάλα – Ορφέας Ξάνθης

ΠΑΟΚ Κοσμίου – Ασπίδα Ξάνθης

7η (11/11)– 20ή αγωνιστική (24/2)

Απόλλων Παραλιμνίου – Πανσερραϊκός

Α.Ε. Καλαμπακίου – Αλέξανδρος Κιλκίς

Νέστος Χρυσούπολης – Άρης Αβάτου

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αετός Ορφανού

Ορφέας Ξάνθης – Κεραυνός Πέρνης

Ασπίδα Ξάνθης – Εθνικός Σιδηροκάστρου

ΠΑΟΚ Κοσμίου – Καβάλα

8η (18/11) – 21η  αγωνιστική (3/3)

Α.Ε. Καλαμπακίου – Απόλλων Παραλιμνίου

Πανσερραϊκός – Νέστος Χρυσούπολης

Αλέξανδρος Κιλκίς – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Άρης Αβάτου – Ορφέας Ξάνθης

Αετός Ορφανού – Ασπίδα Ξάνθης

Κεραυνός Πέρνης – ΠΑΟΚ Κοσμίου

Εθνικός Σιδηροκάστρου – Καβάλα

9η (25/11) – 22η αγωνιστική (17/3)

Απόλλων Παραλιμνίου – Νέστος Χρυσούπολης

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Α.Ε. Καλαμπακίου

Ορφέας Ξάνθης – Πανσερραϊκός

Ασπίδα Ξάνθης – Αλέξανδρος Κιλκίς

ΠΑΟΚ Κοσμίου – Άρης Αβάτου

Καβάλα – Αετός Ορφανού

Κεραυνός Πέρνης – Εθνικός Σιδηροκάστρου

10η (2/12) – 23η αγωνιστική (24/3)

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Απόλλων Παραλιμνίου

Νέστος Χρυσούπολης – Ορφέας Ξάνθης

Α.Ε. Καλαμπακίου – Ασπίδα Ξάνθης

Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ Κοσμίου

Αλέξανδρος Κιλκίς – Καβάλα

Άρης Αβάτου – Εθνικός Σιδηροκάστρου

Αετός Ορφανού – Κεραυνός Πέρνης

11η (9/12) – 24η αγωνιστική (31/3)

Απόλλων Παραλιμνίου – Ορφέας Ξάνθης

Ασπίδα Ξάνθης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

ΠΑΟΚ Κοσμίου – Νέστος Χρυσούπολης

Καβάλα – Α.Ε. Καλαμπακίου

Εθνικός Σιδηροκάστρου – Πανσερραϊκός

Κεραυνός Πέρνης – Αλέξανδρος Κιλκίς

Άρης Αβάτου – Αετός Ορφανού

12η (16/12) – 25η αγωνιστική (7/4)

Ασπίδα Ξάνθης – Απόλλων Παραλιμνίου

Ορφέας Ξάνθης – ΠΑΟΚ Κοσμίου

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Καβάλα

Νέστος Χρυσούπολης – Εθνικός Σιδηροκάστρου

Α.Ε. Καλαμπακίου – Κεραυνός Πέρνης

Πανσερραϊκός – Αετός Ορφανού

Αλέξανδρος Κιλκίς – Άρης Αβάτου

13η (6/1) – 26η αγωνιστική (14/4)

Απόλλων Παραλιμνίου – ΠΑΟΚ Κοσμίου

Καβάλα – Ασπίδα Ξάνθης

Εθνικός Σιδηροκάστρου – Ορφέας Ξάνθης

Κεραυνός Πέρνης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Αετός Ορφανού – Νέστος Χρυσούπολης

Άρης Αβάτου – Α.Ε. Καλαμπακίου

Πανσερραϊκός – Αλέξανδρος Κιλκίς

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο serressport.gr