Ηττήθηκε στην Άρτα ο Α.Ο.Σ των πολλών απουσιών !

Ηττήθηκε στην Άρτα ο Α.Ο.Σ των πολλών απουσιών !

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΆΡΤΑΣ  3-0  Α.Ο.Σ

 

Με σύνθεση ανάγκης ταξίδεψε η ομάδα βόλεϊ του Α.Ο.Σ στην Άρτα για να αντιμετωπίσει την τοπική Αναγέννηση στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας.

Οι “πράσινοι”, οι οποίοι κατέβηκαν με μια εξάδα αθλητών δεν μπόρεσαν να φανούν ανταγωνιστικοί στο πρώτο σετ,ενώ στα επόμενα δυο έκαναν μεν μια καλύτερη προσπάθεια, αλλά δεν μπόρεσαν να κατακτήσουν κάποιο σετ από την αναμέτρηση,γνωρίζοντας την 6η τους ήττα σε ισάριθμους αγώνες. Ο Α.Ο.Σ είναι αναγκασμένος να κοιτάξει το επόμενο παιχνίδι, το οποίο και πρέπει να κατακτήσει καθώς αντιμετωπίζει την προτελευταία Νίκη Αιγινίου,για να πάρει πολύτιμους βαθμούς και ψυχολογία ενόψει συνέχειας.

Τα σετ: 25-11,25-19,25-18.

Η σύνθεση του Α.Ο.Σ: Χαράλαμπος Κομιτούδης,Νίκος Καραγκιόζης,Χρήστος Ζεράκης,Αλέξανδρος Βούρκος, Γιώργος Τζέκας,Γιάννης Κόκκινος.

 

A’ ΟΜΙΛΟΣ 6η Αγωνιστική (10-11/11)

Σάββατο 10/11/18

  • ΑΕ Πανοράματος – ΑΣ Μακεδονικός 1-3
    • Τα σετ: 17-25, 23-25, 25-17, 21-25
  • ΣΦΚ Πιερικός – Πήγασος Πολίχνης 1-3
    • Τα σετ: 23-25, 17-25, 25-20, 19-25
  • ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς – ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων 1-3
    • Τα σετ: 21-25, 25-21, 13-25, 16-25
  • ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου – XANΘ 0-3
    • Τα σετ: 15-25, 14-25,11-25

Κυριακή 11/11/18

  • ΣΠΑ Καρδίτσας – ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας 3-0
    • Τα σετ: 25-17, 25-22, 25-22
  • Αναγέννηση Άρτας – ΑΟ Σερρών 3-0
    • Τα σετ: 25-11, 25-19, 25-18

 Ρεπό: ΑΜΣ Νέστωρ

Βαθμολογία (6 ματς)

  1. Πήγασος Πολίχνης 16β. (17-6)
  2. ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων 15β. (18-7)
  3. ΧΑΝΘ 15β. (15-1)
  4. ΣΠΑ Καρδίτσας 11β. (14-8)
  5. ΑΣ Μακεδονικός 10β. (12-10)
  6. ΑΕ Πανοράματος 9β. (12-12)
  7. Αναγέννηση Άρτας 7β. (10-11)
  8. ΑΜΣ Νέστωρ 7β. (9-11)
  9. ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας 6β. (9-15)
  10. ΣΦΚ Πιερικός 6β. (8-13)
  11. ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς 3β. (7-14)
  12. ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 3β. (6-14)
  13. ΑΟ Σερρών 0β. (0-15)

Επόμενη 7η Αγωνιστική (17-18/11)

  • ΑΜΣ Νέστωρ – Αναγέννηση Άρτας
  • ΑΟ Σερρών – ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου
  • ΑΣ Μακεδονικός – ΣΠΑ Καρδίτσας
  • Πήγασος Πολίχνης – ΑΕ Πανοράματος
  • ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων – ΣΦΚ Πιερικός
  • ΧΑΝΘ – ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς

Ρεπό: ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας

Share